• Pakiet
  Zestaw kina domowego 5.0: Dali FAZON SAT 5.0
  Zestaw kina domowego 5.0: Dali FAZON SAT 5.0
  Zestaw kina domowego 5.0: Dali FAZON SAT 5.0
  Zestaw kina domowego 5.0: Dali FAZON SAT 5.0
  Zestaw kina domowego 5.0: Dali FAZON SAT 5.0
  Zestaw kina domowego 5.0: Dali FAZON SAT 5.0
  Zestaw kina domowego 5.0: Dali FAZON SAT 5.0

  Zestaw kina domowego 5.0: Dali FAZON SAT 5.0

  5 999,00 zł
  7 495,00 zł
  Brutto
  Oszczędzasz 1 496,00 zł

  Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

  Zestaw kolumn do kina domowego Dali.

  Wybierz kolor w zestawie.

  Głośnik satelita FAZON SAT

  Kolor

  Uwaga. Produkt może pochodzić z ekspozycji.

  x 5

  Głośnik satelita FAZON SAT
  Głośnik satelita FAZON SAT
  Głośnik satelita FAZON SAT
  Głośnik satelita FAZON SAT
  Głośnik satelita FAZON SAT
  Głośnik satelita FAZON SAT
  Głośnik satelita FAZON SAT
  Głośnik satelita FAZON SAT
  Głośnik satelita FAZON SAT Głośnik satelita FAZON SAT Głośnik satelita FAZON SAT Głośnik satelita FAZON SAT Głośnik satelita FAZON SAT Głośnik satelita FAZON SAT Głośnik satelita FAZON SAT

  Kolor

  Opis pakietu

  Zestaw nie zawiera przewodów głośnikowych.

  Polecamy:

  Zawartość pakietu

  DALI FAZON SAT

  DALI FAZON SAT to głośnik o bardzo eleganckim designie zapewniający równie dobre parametry pracy w zestawach stereo, surround, oraz kina domowego. Jak na jego rozmiary, FAZON SAT zapewnia doskonałą jakość dźwięku.

  Membrany z włókna drzewnego

  Zakrzywione wzornictwo

  Najprawdziwsza technologia głośników DALI

  Inteligentne terminale

  Niskostratne głośniki wykonane z lekkich membran papierowych ze wzmocnieniem włóknami drewna. Technologia głośników została oparta na seriach MENTOR i IKON.

  Seria FAZON została zbudowana zgodnie z filozofią zakrzywionych kształtów, które eliminuje odbicia i fale stojące.

  Zbudowany wokół tradycyjnej, ultra lekkiej miękkiej kopułki głośnika wysokotonowego i znanego, niskostratnego głośnika basowego z membraną z włókna drzewnego, każdy głośnik serii FAZON jest mistrzem w reprodukcji dźwięku.

  Każdy głośnik serii FAZON posiada inteligentne rozwiązanie zacisków, idealnie przygotowane do scenariuszy użytkownika głośnika.

  PRZYKŁAD INSTALACJI

  DALI FAZON

  Źródłem sukcesu linii DALI FAZON jest zarówno talent do kreatywnego skandynawskiego wzornictwa, jak i wieloletnia przewaga konkurencyjna oparta na najbardziej innowacyjnych technologiach. DALI FAZON łączy w sobie zaawansowaną formę głośnika i technologie materiałowe opracowane z myślą o uznanych seriach IKON i MENTOR.

  Linia FAZON jest potwierdzeniem, że nasze starania przynoszą zamierzone rezultaty, zarówno w odniesieniu do funkcji jak i wzornictwa. Płynne, organiczne linie aluminiowych obudów są tutaj doskonałym przykładem. Charakterystyczna stylistyka i zakrzywione formy to znacznie więcej niż artystyczny zamysł. Zapewniają one również zwiększoną integralność strukturalną, zmniejszony poziom wibracji i eliminują równoległe powierzchnie – gwarantując tym samym wszystkie kluczowe elementy skutkujące czystym i muzycznym brzmieniem oferowanym przez te mistrzowskie głośniki.

  SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

  Nowatorskie wzornictwo i brzmienie – połączone w nowych kolumnach DALI FAZON SAT. Opracowanie luksusowej kolumny głośnikowej w segmencie life-stylowym stanowi wielkie wyzwanie, ponieważ ultra-kompaktowa konstrukcja i doskonałe brzmienie zwykle stoją ze sobą w sprzeczności. A jednak kompaktowe i atrakcyjne kolumny FAZON SAT oferują ogromną scenę dźwiękową z basem, którego nie spodziewalibyście się po kolumnach tego rozmiaru, co dowodzi, że możliwe jest zbudowanie małych, ale potężnych kolumn o prawdziwym brzmieniu Hi-Fi.

  FAZON SAT to konstrukcja dwudrożna z 4½-calowym przetwornikiem średnio-niskotonowym posiadającym membranę z włókien drzewnych i powiększoną do 28mm miękką kopułkę wysokotonową z potężnym magnesem neodymowym. Przetworniki bazują na tej samej platformie technologicznej, co przetworniki opracowane dla uznanych linii modelowych MENTOR i IKON. Wyposażony w uchwyt ścienny z przegubem 360º FAZON SAT oferuje elastyczność nowatorskiej funkcji “Twist ‘n‘ Tilt”. Kolumnę można precyzyjnie ustawić w płaszczyźnie poziomej i pionowej, odchylić ja do góry lub w dół, obrócić na każda stronę, a nawet zamontować „do góry nogami”.

  Kolumny dostarczane są wraz z poręcznymi podstawkami stołowymi pozwalającymi na łatwe ustawienia na szafce RTV, półce, itp. Eleganckie, wygięte w łuk obudowy zbudowane są z lakierowanego na wysoki połysk aluminium, a ich przednie ściany - z materiału kompozytowego. Powierzchnia przedniej ściany pokryta jest gumowaną powłoką, która nadaje jej gładkość i delikatną elegancję. Maskownica zasłaniająca i chroniąca przetworniki oraz płytę przednią ma magnetyczne uchwyty pozwalające na szybki i prosty demontaż, po którym nie ma śladu elementów mocujących maskownicę. Prostota i styl.

  GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY

  Większość głośników wysokotonowych z kopułką ma średnicę 25-26mm. Głośnik FAZON SAT bazuje na tej samej technologii głośników wysokotonowych, co inne głośniki DALI, a średnica jego cewki głosowej wynosi 28mm. Przekłada się to na wydłużenie obwodu cewki głosowej o 25% oraz poprawę przenoszenia mocy, zarówno w krótkim jak i w długim okresie, jeżeli porównamy to z powszechniejszymi głośnikami wysokotonowymi o średnicy 1 cala. Z uwagi na powiększenie rozmiarów cewki głosowej udało się ponadto zredukować kompresję mocy.

  Zastosowanie aluminiowego radiatora umieszczonego z tyłu magnesu pozwoliło także na dalszą poprawę przenoszenia mocy.

  Zwiększenie średnicy głośnika wysokotonowego z kopułką pozwoliło na uzyskanie dodatkowych korzyści: Powierzchnia głośnika wysokotonowego jest większa od standardowej, co przekłada się na podwyższenie poziomu ciśnienia akustycznego dla wybranego wejścia elektrycznego. Dzięki zwiększeniu rozmiarów kopułki udało się także zmniejszyć częstotliwość rezonansu, co z kolei poprawia zintegrowanie z dźwiękiem generowanym przez głośniki średnio-niskotonowe/niskotonowe oraz dynamikę najgłębszych tonów odtwarzanych przez głośniki wysokotonowe z kopułką.

  Waga kopułki jest niższa, niż normalnie, i to mimo ponadstandardowego zwiększenia rozmiarów głośnika wysokotonowego z kopułką, co wynika z użycia cienkiego i ultralekkiego materiału. Niska masa ruchomych elementów pozwala na szybsze reakcje kopułki na sygnały elektryczne zadawane na cewkę głosową. W rezultacie udało się uzyskać dźwięk o bardziej naturalnym charakterze, a także poprawić jego rozdzielczość oraz wychwycić bardzo subtelne detale i mikrodynamikę.

  GŁOŚNIK NISKOTONOWY

  Głośnik FAZON SAT wyposażono w kopułkę z włókna drzewnego o średnicy 4,5 cala, która stała się znakiem szczególnym przetworników DALI od czasu jej wprowadzenia do serii głośników EUPHONIA z najwyższej półki.

  Włókno drzewne dodaje sztywności kopułkom papierowym, a jednocześnie nie wykazuje tendencji do dudnienia, dzięki czemu okazało się kluczową technologią w odtwarzaniu najbardziej subtelnych detali i dynamiki w muzyce przy absolutnie zerowej stratności. Kopułki papierowe mają niewielki ciężar w porównaniu z kopułkami wykonanymi z innych materiałów.

  W DALI wierzymy w technologię projektowania bazującą na niskich stratach mechanicznych. Oznacza to, że nasza firma jako jedna z pierwszych kładła bardzo duży nacisk na kontrolę pasma przenoszenia w precyzyjnie wyważonych konstrukcjach, nawet przy zastosowaniu gumowych otoczek o bardzo niskiej stratności powodujących szereg problemów użytkowych w niedbale zaprojektowanych konstrukcjach.

  Naszym celem nie jest stosowanie nieliniowych metod mechanicznej kontroli, wytłumiania lub ograniczania ruchu poszczególnych podzespołów odpowiedzialnych za odtwarzanie muzyki. Naszym zamiarem jest uczynienie z prądu wzmacniacza czynnika pozwalającego na kontrolowania tego ruchu.

  • zakres częstotliwości +/- 3dB [Hz]: 86 - 25.000
  • czułość (2,83 V/1 m) [dB]: 86,0
  • impedancja [ohm]: 6
  • maksymalne SPL [dB]: 104
  • rekomendowana moc wzmacniacza [Watt]: 20 - 120
  • częstotliwość podziału: 1.800
  • przetwornik wysokotonowy: 1x28 mm
  • przetwornik niskotonowy: 1x4 1/2 mm
  • typ obudowy: obudowa zamknięta
  • rekomendowane umiejscowienie: stand, półka, ściana, nad/pod TV
  • rodzaj głośnika: front, tylny, surround, głośnik centralny, stand, naścienny
  • dołączone akcesoria: instrukcja, uchwyt ścienny, stand stołowy
  • dostępne w kolorze: Black, White

  Data dostępności

  Gwarancja
  24 miesięcy
  Gwarancja rozszerzona
  60 miesięcy
  Rozwiń