Strona główna

Strona główna

Filtruj według

Kolor

Kolor

Cena

Cena

  • 3 999,00 zł - 47 999,00 zł

Nowości

Nowości
2 199,00 zł 4 197,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2689.00 zł
2 099,00 zł 4 497,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2099.00 zł
2 999,00 zł 5 298,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2999.00 zł

Bestesellery

Bestesellery
749,00 zł 899,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 899.00 zł
899,00 zł 1 599,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 888.00 zł
SOPRA
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Stworzona przez ekspertów Focal linia Sopra zachwyca bogatym i precyzyjnym brzmieniem, niezrównaną wydajnością i nowoczesnym designem. Dzięki wykorzystaniu szeregu nowoczesnych technologii kolumny głośnikowe Focal Sopra zainaugurowały nową erę hi-endowego sprzętu audio. Poznaj pełną kolekcję Focal Sopra dostępną w naszym sklepie Salony Denon!
    

Bogate brzmienie w kompaktowej formie

Focal to uznany francuski producent urządzeń w kategorii audio hi-fi, który zajmuje się ich tworzeniem już od ponad 40 lat. W jego asortymencie znaleźć można szeroką gamę głośników, które potrafią wydobyć czystą esencję z muzyki i wywołać wyjątkowe doznania słuchowe i emocje. Głośniki Focal Sopra zostały opracowane po to, aby oferować najwyższej jakości dźwięk w kompaktowej formie, dzięki czemu znakomicie nadają się one do pomieszczeń o umiarkowanej wielkości. Wykorzystują szereg zaawansowanych technologii, aby prezentować bogate, czyste i wyraziste brzmienie, a także przyciągają uwagę swoim nowoczesnym designem. W kolekcji Focal Sopra znajduje się pełna paleta głośników, do których zaliczane są dwudrożne kolumny półkowe Focal Sopra 1, trójdrożne podłogowe kolumny głośnikowe Focal Sopra 2 wyposażone w dwa 7-calowe głośniki niskotonowe, kolumny głośnikowe Focal Sopra 3 wyposażone w dwa głośniki niskotonowe 8¼ cala, kolumny głośnikowe centralne, trójdrożne kolumny Surround Be oraz aktywny subwoofer Sopra SW.
    

Innowacyjny system Infinite Horn Loading

System IHL – Infinite Horn Loading zastosowany w głośnikach z serii Focal Sopra odpowiada za ich dynamiczny i przejrzysty dźwięk. Głośniki wykorzystane w kolumnach Sopra wykonane są z berylu i posiadają sztywną i lekką kopułkę, a dzięki systemowi Infinite Horn Loading nie powodują one ograniczeń w sprężaniu powietrza przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych rozmiarów. System Infinite Horn Loading pozwala na ładowanie głośników wysokotonowych poprzez wytworzenie fali, która jest stopniowo pochłaniana, aby uniknąć nadmiernych zniekształceń, przez co możliwe jest uzyskanie maksymalnej wyrazistości wysokich tonów.
    

Technologia Neutral Inductance Circuit dla stabilizacji pola magnetycznego

Kolumny głośnikowe Focal Supra wykorzystują technologię Neutral Inductance Circuit – NIC. Została ona opracowana w celu ustabilizowania pola magnetycznego, które jest niezwykle istotne dla precyzji i szczegółowości odtwarzanych dźwięków. Technologia Neutral Inductance Circuit umożliwia kontrolowanie pola magnetycznego, przez co pozwala na jego opanowanie, aby ograniczyć potencjalne zniekształcenia. W rezultacie dźwięk uzyskuje niespotykaną wcześniej dynamikę oraz rozdzielczość, co przekłada się na wyjątkowe doznania w trakcie odsłuchu.
    

Wyraziste tony średnie dzięki technologii Tuned Mass Damper

Głosniki Focal Supra wykorzystują również technologie pozwalające na uzyskanie jeszcze lepszej jakości tonów średnich. Eksperci Focal odkryli rezonanse, które powodują zmianę wyrazistości brzmienia w zawieszeniu. Poprzez wykorzystanie technologii Tuned Mass Damper, w skrócie TMD, udało im się tak zoptymalizować profil zawieszenia w kolumnach, aby skutecznie kontrolować rezonanse. Dzięki temu możliwe jest znaczne zredukowanie zniekształceń, aby tony średnie i jednocześnie tony niskie były jeszcze bardziej wyraziste.
    

Perfekcja dopracowana w każdym szczególe

Każdy z głośników Focal Sopra jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, aby zadowolić najbardziej wymagających koneserów. Maskownice w berylowych głośnikach wysokotonowych są wykończone nowoczesnym motywem siatki, który również jest widoczny na ich zakrzywionych tylnych ścianach. Wszystkie detale, między innymi kołki, nakrętki radełkowe i płytki zaciskowe są wyprodukowane z naciskiem na zegarmistrzowską precyzję. Stosują one również specjalny przegub znajdujący się dookoła sekcji pośredniej, który wykonany jest z wtryskiwanego poliuretanu, aby osiągnąć efekt Focus Time dla akustycznej konwergencji kanałów. Obudowy w głośnikach Sopra zostały zaprojektowane w zakładzie firmy znajdującym się w Bourbon-Lancy i wyprodukowane we Francji. Stosują one warstwowe panele czołowe, które pozwalają na uzyskanie maksymalnego tłumienia i bezwładności. Wewnątrz niej znajdują się również małe rezonatory Helmholtza, które zapobiegają powstawaniu pionowych fali stojących. Podstawy produkowane są ze szkła, które pozwala na wyeliminowanie efektu halo.
   

Czyste i nowoczesne wzornictwo

Kolumny głośnikowe Focal Sopra przyciągają uwagę swoim niebanalnym wzornictwem – czystym i nowoczesnym w połączeniu ze szlachetnymi materiałami, dzięki czemu zapewniają wyjątkowo wyrafinowany i elegancki efekt. Do wyboru jest kilka różnych wariantów wykończenia, w tym kolorowe i lakierowane warianty Electric Orange, Carrara White, Black Lacquer, drewniane warianty Light Oak, Smoked Oak, Macassar oraz w przypadku głośników Focal Sopra 2 to wykończenia Brown Concrete i Black Ostre. Poznaj wszystkie kolumny głośnikowe Focal Sopra w naszym sklepie i wkrocz do świata wyjątkowej jakości muzyki!

Zwiń Rozwiń