Strona główna

Strona główna

Filtruj według

Kolor

Kolor

Cena

Cena

  • 2 249,00 zł - 28 999,00 zł

Nowości

Nowości
2 199,00 zł 4 197,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2689.00 zł
2 099,00 zł 4 497,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2099.00 zł
2 999,00 zł 5 298,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2999.00 zł

Bestesellery

Bestesellery
749,00 zł 899,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 899.00 zł
899,00 zł 1 599,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 888.00 zł
KANTA
Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Kolumny głośnikowe Focal Kanta to nowa wizja głośników premium, które przyciągają uwagę swoim bezkompromisowym designem oraz wyjątkowymi parametrami akustycznymi, by nadać muzyce niesamowity styl. Kolekcja Kanta obejmuje kolumny oraz dopasowane do nich podstawy głośnikowe, dzięki którym można stworzyć stylowy i wydajny zestaw audio hi-fi, aby w pełni rozkoszować się muzyką. Poznaj je bliżej w naszych sklepach Salony Denon!
   

Hi-endowe głośniki skoncentrowane na akustyce

Stworzone przez uznanego francuskiego producenta Focal głośniki Focal Kanta łączą w sobie nowoczesne technologie i wysokiej jakości materiały, aby zagwarantować optymalną akustykę i urzekającą estetykę. W skład serii Focal Kanta wchodzą głośniki tworzące idealny zestaw – to dwudrożna kolumna półkowa Focal Kanta 1, trójdrożne kolumny podłogowe Focal Kanta 2 oraz Focal Kanta 3 oraz kolumna centralna, która stanowi uzupełnienie systemu wielokanałowego Kanta. Seria obejmuje również podstawy przeznaczone pod głośniki Kanta 1 oraz centralne głośniki Kanta, które pozwalają na umieszczenie ich na wyższym poziomie i pozwalają na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów dźwiękowych.
   

Doskonałe połączenie berylu i lnu

Tym, co wyróżnia kolumny głośnikowe Focal Kanta, jest wykorzystanie w nich połączenia dwóch szlachetnych materiałów – berylu i lnu. Głośniki Kanta wykorzystują lniane membrany o konstrukcji kanapkowej, które połączone są z berylem tworzącym głośniki. Len jest materiałem, który charakteryzuje się optymalną masą, sztywnością i tłumieniem, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku o maksymalnej precyzji i czystości. Membrany lniane Focal produkowane są we Francji i ich konstrukcja została opatentowana. W głośnikach Kanta wykorzystane są również zawieszenie TMD (Tuned Mass Damping) oraz magnes NIC (Neutral Inductance Circuit), którego głównym celem jest stabilizowanie pola magnetycznego dla skuteczniejszej kontroli basu oraz lepszej wyrazistości muzyki.
   

Maksymalna redukcja zniekształceń

Eksperci marki Focal dążą do tego, aby uzyskać maksymalne ograniczenie zniekształceń we wszystkich rejestrach, aby zagwarantować najwyższej jakości brzmienie. W serii Kanta tony wysokie są odtwarzane przez głośniki wykonane z czystego berylu łączące w sobie cechy głośników IAL (Infinite Acoustic Loading) i IHL (Infinite Horn Loading), które pozwalają na absorbowanie fal, obniżając jednocześnie częstotliwość jeszcze niższego poziomu defektów w brzmieniu. W rezultacie głosniki Focal Kanta pozwalają na uzyskanie krystalicznie czystego brzmienia, które poprzez pozbawienie go zauważalnych zniekształceń zapewnia wyjątkowe doświadczenia w trakcie odsłuchu.
   

Obudowa z polimerów o wysokiej gęstości

Charakterystyczną cechą serii głośników Focal Kanta jest również zastosowana w nich obudowa wykonana z polimerów o wysokiej gęstości. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby uzyskać akustyczne ciepło i miękkość, ale jednocześnie umożliwiają osiągnięcie redukcji zniekształceń. Do produkcji obudowy w głośnikach Focal Kanta stosowany jest specjalnie uformowany polimer o wysokiej gęstości – HDPE. Cechuje się on o 70% większą gęstością w porównaniu do MDF, 15% większą sztywnością, a także o 25% lepszym tłumieniem. Panel jest jednoczęściowy, co dodatkowo pozwala na wyeliminowanie zjawiska ugięcia fali dźwiękowej. Obudowa tych głośników wyróżnia się także złagodzonymi kątami oraz podwójnymi otworami wentylacyjnymi Power Flow rozmieszczonymi z przodu oraz z tyłu, co przekłada się również na ich większą wydajność i lepsze brzmienie, szczególnie w przypadku niskich tonów.
   

Innowacyjna konstrukcja Focus Time

Głosniki Focal Kanta charakteryzują się również zastosowaniem konstrukcji Focus Time, której głównym zadaniem jest skorygowanie ustawienia głośników w taki sposób, aby były one tak samo odległe od uszu. Zastosowane w głośnikach nakładki i kołki pozwalają na osiągnięcie doskonałej stabilności, ich góra pokryta szkłem, a także wyposażone są one w maskownice o magnetycznych właściwościach pokryte lnianymi membranami.
   

Efektowne wykończenia

Na uwagę w serii Focal Kanta zasługują również ich wykończenia, które nadają jej wyjątkowy wygląd. Kolumny te wyposażone są w matowe fronty i łączone są one z korpusami dostępnymi w różnych kolorach, w tym jednolitymi Black High Gloss, White High Gloss oraz drewnianymi Walnut High Gloss i Walnut Mat, aby osiągnąć efektowne połączenie uwydatniające ich nowoczesny wygląd. Dzięki temu kolumny głośnikowe Focal Kanta znakomicie sprawdzają się we współczesnych aranżacjach, ale również idealnie pasują do klasycznych przestrzeni. Poznaj wszystkie warianty kolumn głośnikowych Focal Kanta dostępnych w naszym sklepie internetowym Salony Denon lub odwiedź nas osobiście w jednym ze sklepów stacjonarnych, aby dowiedzieć się więcej i złożyć swoje zamówienie na wyjątkowe głośniki francuskiego producenta Focal!

Zwiń Rozwiń