Strona główna

Strona główna

Filtruj według

Kolor

Kolor

Cena

Cena

  • 1 548,00 zł - 11 495,00 zł

Nowości

Nowości
2 199,00 zł 4 197,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2689.00 zł
2 099,00 zł 4 497,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2099.00 zł
2 999,00 zł 5 298,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2999.00 zł

Bestesellery

Bestesellery
749,00 zł 899,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 899.00 zł
899,00 zł 1 599,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 888.00 zł
Q 5000
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Nowa seria głośników Q Acoustics 5000 została opracowana z myślą o fanach stereo i kina domowego, aby oferować im najwyższą jakość dźwięków pochodzących z różnych źródeł. Nowoczesne wzornictwo, specjalna konstrukcja C3 – Continuous Curved Cone, wysoka moc, wewnętrzne usztywnienia P2P oraz technologia HPE powodują, że seria 5000 może zaoferować bogate i nasycone brzmienie. Zapoznaj się z serią Q Acoustics 5000 dostępną w naszym salonie Audio Forum – Denon Store!

Zaawansowane kolumny głośnikowe

Kolumny głośnikowe serii 5000 to rozbudowana seria, na którą składają się kolumny głośnikowe podłogowe, kolumny głośnikowe podstawkowe, kolumny głośnikowe centralne, subwoofery dostępne kilku wariantach do wyboru. Dzięki różnym rodzajom kolumn wchodzących w skład serii 5000 można przygotować własny zestaw nagłośnieniowy, który będzie dopasowany do wielu urządzeń, między innymi są to wielokanałowe zestawy 5.1 do kina domowego oraz zestawy dopasowane do odtwarzaczy CD, gramofonów oraz innych źródeł dźwięku. Marka Q Acoustics znana jest z wykorzystania zaawansowanych technologii, które pozwalają na osiągnięcie wyjątkowej jakości brzmienia. Dzięki nim uzyskać można szeroką scenę dźwiękową wypełnioną niskimi, średnimi i wysokimi tonami, co przekłada się na wyjątkową dynamikę i zróżnicowanie dźwięku.

Konstrukcja C3 – Continuous Curved Cone

Charakterystyczną cechą kolumn głośnikowych Q Acoustics 5000 jest wykorzystanie w nich specjalnego profilu Continuous Curved Cone, który w skrócie określany jest jako C3. Jest on wynikiem wnikliwych badań inżynierów marki nad połączeniem w sobie zalet tradycyjnego stożka prostego używanym do tonów niskich wraz ze stożkiem hiperbolicznym wykorzystywanym do wysokich i niskich częstotliwości. Technologia C3 umożliwia uzyskanie gładkiego oraz ciągłego profilu dźwiękowego, w którym dynamika jest optymalna, szeroka i wydajna, bez zauważalnych zniekształceń harmonicznych. Dodatkowym atutem technologii C3 jest możliwość uzyskania doskonałej jakości dźwięku nawet w przypadku umieszczenia ich w pobliżu ścian w pomieszczeniu.

Technologia Helmholtz Pressure Equalisers (HPE)

Na uwagę zasługuje również technologia Helmholtz Pressure Equalisers, w skrócie określana jako HPE, której zadaniem jest wyrównanie wewnętrznego ciśnienia występującego w głośnikach, aby zredukować niepożądane fale stojące negatywnie wpływające na jakość dźwięku. Technologia Helmholtz Pressure Equalisers wykorzystuje w tym celu specjalne tuby umieszczone wewnątrz głośników, które poprawiają ich pasmo przenoszenia. Wykorzystane są one w modelach podłogowych Q Acoustics 5040 i Q Acoustics 5050 – dwie w głośniku 5040 oraz cztery w głośniku 5050.

Usztywniona konstrukcja P2P

Charakterystyczną cechą głośników 5000 jest również ich usztywnienie Point-2-Point (P2P), które przekłada się na jeszcze lepszą jakość ich brzmienia. Usztywnienia P2P montowane są wewnątrz kolumn w obszarach, w których pojawia się ryzyko powstawania pogłosów o niskiej częstotliwości. Wykorzystanie wzmocnień P2P powoduje, że kolumny głośnikowe serii 5000 pozwalają na uzyskanie jeszcze szerszej sceny dźwiękowej. Usztywnienie zapobiega pojawianiu się niepożądanych drgań i sprawia, że generowane przez głośniki dźwięki są czystsze i głębsze.

Najwyższej jakości materiały wykończeniowe

Wykonanie głośników z serii 5000 zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ przekłada się ono nie tylko na znakomitą jakość dźwięku, ale również na ich zachwycający wygląd. Fronty przegród głośników zostały wykończone warstwą gumy butylowej oraz akrylem w czarnym kolorze, co nadaje im nowoczesny wygląd i jednocześnie pozwala na stłumienie drgań występujących w przegrodzie. W podłogowych modelach głośników Q Acoustics 5000 wykorzystano również stabilizatory wyprodukowane z litego aluminium, które wyposażone są w regulowane kolce górne umożliwiające ustawienie ich na optymalnym poziomie. Niskoprofilowe terminale głośnikowe powodują, że kolumny można również łatwo umieścić przy ścianach.

Efektowny design przyciągający uwagę

Marka Q Acoustics przygotowała kolumny głośnikowe z serii 5000 w kilku efektownych wariantach wzorniczych, które znakomicie komponują się z różnymi aranżacjami – klasycznymi i nowoczesnymi. Ich wzornictwo jest minimalistyczne, ale jednocześnie przyciąga uwagę swoimi futurystycznym wyglądem, między innymi zaokrąglonymi narożnikami oraz gładkim wykończeniem. Kolumny 5000 są oferowane w czterech przyciągających uwagę wzorach – ponadczasowej i nowoczesnej bieli Satin White, eleganckiej czerni Satin Black, a także w dwóch wybarwieniach drewna – Santos Rosewood i Holme Oak. Tak szeroka gama wariantów pozwala na wybranie optymalnego wzornictwa do różnych przestrzeni. Zobacz kolumny głośnikowe serii 5000 dostępne w naszym sklepie Audio Forum – Salony Denon i wybierz najwyższej jakości dźwięk, który zachwyca swoim bogactwem i mocą!

Zwiń Rozwiń