Strona główna

Strona główna

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 329,00 zł - 2 499,00 zł

Kolor

Kolor

Nowości

Nowości
2 199,00 zł 4 197,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2689.00 zł
2 099,00 zł 4 497,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2099.00 zł
2 999,00 zł 5 298,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2999.00 zł

Bestesellery

Bestesellery
749,00 zł 899,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 899.00 zł
899,00 zł 1 599,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 888.00 zł
Wharfedale Diamond 12
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Brytyjska marka Wharfedale od lat tworzy systemy głośnikowe, które dedykowane są dla najbardziej wymagających użytkowników doceniających najwyższej jakości brzmienie. Wchodząca w skład jej oferty seria Wharfedale Diamond 12 jest dwunastą odsłoną tej znanej linii, która znalazła wielu fanów na całym świecie. Poznaj bliżej możliwości kolumn Wharfedale Diamond 12 dostępnych teraz w salonach stacjonarnych i w sklepie internetowym Denon Store – Audio Forum!

  Diamentowa jakość brzmienia

Wharfedale to marka z wieloletnim doświadczeniem w branży audio, która tworzy wysokiej klasy głośniki jakości audiofilskiej. To jedna z najstarszych marek pochodzących z Wielkiej Brytanii, która w ostatnich latach została reaktywowana, aby znów dostarczać swoim fanom niesamowite wrażenia dźwiękowe.

W ofercie Wharfedale znajduje się kolekcja głośników Diamond 12, która stanowi kontynuację serii Diamond sprzed lat. To jedna z najpopularniejszych serii tego brytyjskiego producenta, która w najnowszej odsłonie powstała we współpracy z Karlem Heinz Finkiem – jednym z czołowych projektantów głośników na świecie.

Kolekcja Wharfedale Diamond 12 obejmuje szeroką gamę wielodrożnych kolumn głośnikowych, które powstały z myślą o klientach oczekujących najwyższej klasy dźwięków. Zaliczane są do nich głośniki podłogowe, głośniki podstawkowe oraz kolumny centralne w kilku wariantach do wyboru, aby samodzielnie stworzyć swój dopasowany zestaw hi-fi.

Innowacyjne membrany Klarity

Przetworniki średniotonowe i niskotonowe w głośnikach Wharfedale Diamond 12 zostały wyposażone w innowacyjne membrany ze stożkiem z materiału Klarity. Jest to materiał na bazie tworzywa sztucznego – polipropylenu, a także miki.

Materiał Klarity wyróżnia się wysoką odpornością na wyginanie i pozwala na uzyskanie błyskawicznej reakcji na sygnały. Membrany Klarity wykorzystują również specjalne żebrowanie znajdujące się dookoła stożka, aby uzyskać większą sztywność i skuteczniej tłumić drgania. W ten sposób głośniki Wharfedale Diamond 12 oferują większą klarowność tonów z naciskiem na ich przestrzenną dystrybucję.

Pierścienie kompensacyjne z aluminium

Głośniki Wharfedale Diamond 12 wykorzystują pierścienie kompensacyjne wykonane z aluminium wchodzące w skład ich systemu magnetycznego. Pierścienie aluminiowe umożliwiają uzyskanie jeszcze lepszej reprodukcji dźwięku przy jednoczesnym zredukowaniu zmian indukcyjności, do których dochodzi podczas drgania cewki. Dzięki temu głośnik generuje mniej zniekształceń.

Ponadto cewki drgające przetworników w tym właśnie modelu zostały otoczone za pomocą szpulek z włókien epoksydowych i szklanych charakteryzujących się dużą mocą, co zmniejsza ryzyko powstawania prądów wirowych. Jednocześnie gwarantują one większa wydajność w porównaniu do szpulek aluminiowych.

Bogate basy dzięki obudowie Bass Reflex

Kolumny Wharfedale Diamond 12 wyróżniają się dopracowaną konstrukcją Bass Reflex. Jest to rodzaj obudowy głośnikowej, w której głośnik umieszczony jest w specjalnej komorze dla uzyskania lepszej jakości dźwięków niskotonowych.

Głośniki Bass Reflex wykorzystują wentylowaną komorę z tunelem rezonansowym, w którym energia brzmienia promieniuje na tylną stronę membrany, aby dzięki temu można było uzyskać znacznie niższe pasmo przenoszenia niż w przypadku konwencjonalnych głośników. Ponadto konstrukcja Bass Reflex umożliwia osiągnięcie o wiele wyższej sprawności głośników, a także ogranicza pojawianie się zniekształceń dźwięków.

Dzięki konstrukcji Bass Reflex kolumny Wharfedale Diamond 12 zachwycają swoim bogatym i czystym brzmieniem niskich tonów, co przekłada się na jeszcze lepsze wrażenia w trakcie słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Technologia Intelligent Spot Bracing

W konstrukcji głośników Diamond 12 wykorzystano również technologię Intelligent Spot Bracing, która polega na połączeniu ze sobą przeciwnych ścian kolumny z wykorzystaniem usztywnienia wykonanego z drewna. Wykorzystanie drewnianego usztywnienia powoduje, że możliwe jest zredukowanie rezonansu obudowy, co przekłada się na lepszą czystość i klarowność odsłuchu.

Cztery kolory do wyboru

Głośniki Wharfedale Diamond 12 oferowane są w czterech efektownych kolorach do wyboru, dzięki czemu można precyzyjnie dobrać je do własnych preferencji pod kątem ich wyglądu. W skład serii wchodzą kolumny Wharfedale Diamond 12 w kolorze czystej, nowoczesnej bieli, efektownej, ponadczasowej czerni, a także dwóch wybarwień drewna – jasnego i ciemnego.

Tak rozbudowana gama propozycji powoduje, że głośniki Wharfedale Diamond 12 mogą być dopracowane w najmniejszych detalach do oczekiwań użytkowników pod względem ich kolorystyki, by przygotować system głośnikowy, który nie tylko zachwyca nieprzeciętną jakością dźwięku, ale również swoim designem.

Wybierz kolumny Wharfedale Diamond 12 dostępne w naszym sklepie internetowym lub odwiedź nas osobiście w jednym z salonów Audio Forum – Denon Store, by poznać najwyższą jakość dźwięku!

Zwiń Rozwiń