Pro-Ject Automat A2 Automatyczny gramofon z wkładką (2M RED)
   Pro-Ject Automat A2 Automatyczny gramofon z wkładką (2M RED)
   Pro-Ject Automat A2 Automatyczny gramofon z wkładką (2M RED)
   Pro-Ject Automat A2 Automatyczny gramofon z wkładką (2M RED)
   Pro-Ject Automat A2 Automatyczny gramofon z wkładką (2M RED)
   Pro-Ject Automat A2 Automatyczny gramofon z wkładką (2M RED)
   Pro-Ject Automat A2 Automatyczny gramofon z wkładką (2M RED)

   Pro-Ject Automat A2 Automatyczny gramofon z wkładką (2M RED)

   5 499,00 zł
   Brutto
   Kolor :
   Ilość

   Dostępny

   AUTOMAT A2

   W pełni automatyczny gramofon z sub-chassis

   Nasz automatyczny gracz wszedł na wyższy poziom

   TECHNOLOGIA A2

   A2 kontynuuje sukces naszych w pełni mechanicznych gramofonów automatycznych. Dzięki A2 można teraz wybrać punkt zrzutu dla płyt 7" (single) lub 12" (LP) dla płyt 45 RPM. Dodaliśmy również 78 RPM do systemu, umożliwiając powrót do starych kolekcji płyt szelakowych. Aby cieszyć się słuchaniem A2, wystarczy nacisnąć przycisk start, a ramię automatycznie przesunie się do rowka prowadzącego płyty. Podczas odtwarzania automatyka jest całkowicie wyłączona z równania.

   A ponieważ automatyka działa całkowicie mechanicznie - bez dodatkowej elektroniki - naprawdę nie wpływa ani nie pogarsza jakości dźwięku podczas odtwarzania! Po zakończeniu odtwarzania płyty, ramię jest automatycznie cofane i delikatnie opuszczane do pozycji spoczynkowej, a silnik jest wyłączany.

   Dlaczego sub-chassis?

   Gramofony automatyczne mają wiele małych części mechanicznych, co oznacza, że potrzeba więcej pustej przestrzeni w obudowie, aby je zmieścić. Puste przestrzenie są największym problemem, ponieważ zawsze wzmacniają rezonanse. Używając sub-chassis, odłączasz ramię i napęd od obudowy. Innymi słowy, sub-chassis jest OBOWIĄZKOWE dla gramofonów automatycznych i umożliwia im osiągnięcie doskonałej jakości dźwięku.

   Pływające sub-chassis

   A2 wykorzystuje konstrukcję sub-chassis, w której ramię, łożysko talerza i silnik są zamontowane na oddzielnym pływającym sub-chassis. Izoluje to wszystkie najbardziej krytyczne elementy gramofonu i dodaje dodatkową warstwę ochrony przed zewnętrznym hałasem, rezonansami i zakłóceniami. Ma to szczególnie duże zalety, gdy głośniki znajdują się bardzo blisko gramofonu.

   Filozofia projektowania Pro-Ject

   Dodając projekty i pomysły Pro-Ject, spędziliśmy dużo czasu nad czystym językiem projektowania A2. Zobaczysz podobieństwa do kultowych projektów niemieckiego przemysłu audio. Dziś wierzymy, że to minimalistyczne podejście jest znów bardzo nowoczesne.

   Ulepszony mechanizm automatyczny

   Zainwestowaliśmy w nowy aluminiowy odlew ciśnieniowy dla całego podwozia i mechanizmu automatycznego. W miarę możliwości staraliśmy się unikać plastikowych części z oryginalnego niemieckiego mechanizmu automatycznego. Jest to pierwszy raz w ciągu 50 lat istnienia oryginalnego mechanizmu automatycznego, który został ulepszony w ten sposób. Dzięki nowej aluminiowej odlewanej pokrywie i masywnemu podwoziu, cała konstrukcja podwozia jest bardziej efektywna i znacznie lepiej izoluje niepożądane rezonanse.

   Bezmasowa regulacja siły śledzenia

   A2 wykorzystuje nowy system ustawiania siły nacisku. Jak zwykle, najpierw wyrównuje się ramię za pomocą tłumionej przeciwwagi. Tłumienie przeciwwagi sprawia, że ramię jako całość jest bardziej wytrzymałe i oddziela przeciwwagę od ramienia, redukując częstotliwości rezonansowe. Następnie siła śledzenia jest ustawiana poprzez obrócenie pokrętła bezpośrednio na łożysku ramienia. System ten jest nie tylko bardzo szybki, precyzyjny i wydajny, ale także utrzymuje środek ciężkości bezpośrednio na środku łożyska. Sprężynowy system antyskatingu można również regulować bezpośrednio na podstawie ramienia.

   Udoskonalone ramię i łożysko kardanowe

   A2 posiada 8,3-calowe, ultralekkie aluminiowe ramię z ulepszoną rurką o większej średnicy. Jest ono idealnie dopasowane do nieco cięższego Ortofon 2M Red. W połączeniu zachowujemy super szybką reakcję i wszystkie szczegóły transjentów z dużą ilością drobnej mikrodynamiki, podczas gdy nowy 2M Red dodaje dużo ciała i muzycznego ciepła. Łożysko ramienia tonowego zostało znacznie ulepszone, jest teraz wykonane z aluminium i ma 4-pinową konstrukcję kardanową z łożyskami kulkowymi ze stalowymi końcówkami naszej własnej produkcji. Pozwala to na niezakłócony i swobodny ruch ramienia przy najniższym możliwym tarciu. A2 będzie śledzić płyty winylowe z najwyższą precyzją i szczelnością.

   Dlaczego ultralekkie ramię gramofonowe?

   Od zawsze toczy się techniczna dyskusja na temat lekkich ramion gramofonowych z wkładkami MM o wysokiej podatności w porównaniu do ciężkich ramion gramofonowych z wkładkami MC o niskiej podatności. Oba podejścia mają swoje zalety i wady, a szczegółową analizę można znaleźć w odpowiedniej literaturze. Jednak jeśli chodzi o gramofony automatyczne, POTRZEBUJEMY ultralekkich ramion. Nie da się tego obejść. Mechanizmy automatyczne muszą być jak te w zegarkach mechanicznych: małe i precyzyjne. Ciężkie ramię gramofonowe skutkowałoby bardziej szorstką konstrukcją mechaniczną, ponieważ trzeba by poruszać znacznie większymi masami. Dlatego też A2 osiąga najwyższe osiągi jak żaden inny gramofon automatyczny na rynku.

   Ortofon 2M Red

   Kartridż z ruchomym magnesem

   2M Red to uniwersalna wkładka zapewniająca otwarty, dynamiczny dźwięk z lekką nutą ciepła. (*Wersja amerykańska jest dostarczana z wkładką Sumiko Rainier)

   Nowa głowica

   Antymagnetyczna głowica wzmocniona włóknem węglowym

   Wkładka jest wykonana z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym, dzięki czemu jest bardzo stabilna i sztywna, a jednocześnie zachowuje najniższą wagę, aby idealnie współpracować z ultralekką konstrukcją ramienia.

   Ciężka obudowa główna z płyty MDF

   Ciężka i bez pustych przestrzeni

   Nowa, ciężka obudowa główna z płyty MDF została wykonana i zaprojektowana w Austrii, a następnie starannie ręcznie pomalowana na luksusowy, 8-warstwowy czarny mat. Zapewnia ona bardzo solidną podstawę dla sub-chassis i redukuje puste przestrzenie, aby uniknąć rezonansów. Tak masywna obudowa jest bardzo nietypowa w tym przedziale cenowym i stanowi podstawę naturalnego brzmienia.

   Pływające sub-chassis

   Z aluminiowym odlewem

   Izolacja wszystkich najważniejszych elementów gramofonu zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed hałasem z zewnątrz. Niezbędna w przypadku gramofonów automatycznych.

   Tłumiony talerz

   Precyzyjnie wyważone aluminium

   Wewnętrzny pierścień tłumiący zwiększa wagę i redukuje rezonanse. Na ostatnim etapie talerz jest obracany i precyzyjnie wyważany, aby uzyskać delikatne krawędzie i najniższe odchylenia wow i flutter.

   Podłącz

   Półzbalansowany kabel RCA

   Aby zagwarantować doskonałe połączenie ze wzmacniaczem, używamy wysokiej jakości kabla phono RCA. Nasz Connect it E to półzbalansowany kabel o niskiej pojemności i doskonałym ekranowaniu.

   33/45/78 RPM

   Gotowy do obsługi singli, płyt LP i płyt szelakowych

   Nie ma potrzeby zmiany położenia paska. Łatwo zmieniaj prędkość za pomocą jednego przycisku i słuchaj ulubionej płyty LP, singla lub szelaku

   Linia Automat

   Ręczna produkcja w Niemczech

   Model A2 jest w całości produkowany ręcznie w Niemczech i opiera się na wieloletnim doświadczeniu. W połączeniu z technologią Pro-Ject wyznacza nowe standardy w projektowaniu gramofonów automatycznych.

   PRO-JECT AUDIO SYSTEMS
   A2 BLACK 2MRED
   3 Przedmioty

   Data dostępności

   Gwarancja
   24 miesięcy

   Kod produktu

   ean13
   9120129861069
   Rozwiń

   10 innych produktów w tej samej kategorii: