Focal KANTA N°3 Kolumna głośnikowa
   Focal KANTA N°3 Kolumna głośnikowa

   Focal KANTA N°3 Kolumna głośnikowa

   57 998,00 zł Cena za parę

   28 999,00 zł Cena za sztukę

   Brutto
   Kolor :

   Kanta N°3 jest punktem odniesienia dla tej serii: ta kolumna hi-fi znakomicie łączy głębię, uderzenie i artykulację rejestru basu. Wyrazistość i neutralność pasma środkowego są niesamowite. Głośnik wysokotonowy IAL nowej generacji odtwarza najdrobniejsze szczegóły z kliniczną precyzją. Rezultat? Precyzyjny, szczegółowy dźwięk kipiący ciepłem i muzykalnością. To początek nowej ery dla tych, którzy kochają dźwięk… To arcydzieło akustyczne sprawdza się najlepiej w dużych pomieszczeniach, od 430 do 860 stóp² (40 do 80 m²).

   Uwaga. Produkt może pochodzić z ekspozycji.

   Zawsze skoncentrowana na akustyce i z niesamowicie oryginalnym wyglądem: to w skrócie jest DNA serii Kanta! Po trzech latach badań Focal oferuje nową kombinację ekskluzywnych technologii Hi-Fi: połączenie berylu w następnej generacji głośnika wysokotonowego IAL 3 oraz lnianej membrany w głośnikach średnio- i niskotonowych. Inną mocną stroną tej serii jest jej śmiały wygląd, który – dzięki zdecydowanie nowoczesnemu i urzekającemu wykończeniu – jest zwieńczeniem tego akustycznego arcydzieła.

   TECHNOLOGIA

   Połączenie materiałów

   BERYL I LEN

   Po raz pierwszy lniana membrana o konstrukcji kanapkowej została połączona z berylowym głośnikiem wysokotonowym. Len jest odpowiedzią na niskie równanie masa/sztywność/tłumienie, prowadzące do czystości i precyzji dźwięku. To wyjątkowe połączenie lnu i berylu daje muzyce niesamowite ciepło i muzykalność. Te produkowane we Francji, opatentowane lniane membrany sprawdziły się już w domowych i samochodowych głośnikach Focal. Głośnik średniotonowy wykorzystuje zawieszenie TMD (Tuned Mass Damping), a każdy głośnik Kanta wyposażony jest również w magnes NIC (Neutral Inductance Circuit), który stabilizuje pole magnetyczne dla doskonale wyrazistego dźwięku i lepiej kontrolowanego basu.

   Obudowa

   POLIMER O WYSOKIEJ GĘSTOŚCI

   Wszystko jest zaprojektowane i wykonane tak, aby stworzyć akustyczną miękkość i ciepło: gęstość i sztywność materiałów panelu przedniego , złagodzone kąty i podwójne otwory wentylacyjne. Panel przedni wykonany jest z nowego materiału, dostosowanego do parametrów akustycznych. Jest on uformowany z jednego kawałka polimeru o wysokiej gęstości (HDP). Materiał ten ma doskonałe właściwości: jest o 70% gęstszy niż MDF, o 15% sztywniejszy i zapewnia 25% większe tłumienie. Jednoczęściowy panel przedni całkowicie eliminuje dyfrakcję dźwięku. Kanta wykorzystuje technologię Power Flow z dwoma otworami wentylacyjnymi z przodu i z tyłu, aby ograniczyć kompresję basu.

   ZNIEKSZTAŁCENIE JEST WROGIEM

   Badania firmy Focal ukierunkowane są na ograniczenie zniekształceń w każdym rejestrze. W przypadku Kanty rejestr tonów wysokich jest odtwarzany przez nowy głośnik wysokotonowy z czystego berylu. Ten głośnik wysokotonowy IAL3 łączy w sobie cechy głośników wysokotonowych IAL (Infinite Acoustic Loading) i IHL (Infinite Horn Loading), które pomagają w absorpcji fal, obniżając tym samym częstotliwość głośnika wysokotonowego.

   DESIGN

   TECHNOLOGIA I STYL!

   Styl

   I TO WSZYSTKO…

   Nasi inżynierowie ponownie wybrali „Focus Time”, który koryguje ustawienie głośników, czyniąc je tak samo odległymi od ucha. Obudowa wykonana jest z jednoczęściowego, w całości formowanego drewna. Baza Zamaca wydobywa również masy charakteru. Dzięki swoim kołkom i nakładkom podstawa zapewnia dużą stabilność z bardzo małej powierzchni. Końcowe detale: góra pokryta szkłem i magnetyczne maskownice. Po ich usunięciu odkrywają one lniane membrany, ostateczny design, który nadaje Kancie unikalny wygląd.

   WYKOŃCZENIA

   Kolumny są wyposażone w matowe fronty połączone z korpusami Black High Gloss, White High Gloss, Walnut High Gloss lub Walnut Mat, oferując szeroki wybór współczesnych kombinacji. Finezyjne matowe wykończenie „pochłania” światło, zamiast je odbijać, co uwydatnia i podkreśla kolory.

   FOCAL
   KANTAN3WHITEWHMAT

   Data dostępności

   Gwarancja
   24 miesięcy

   Kod produktu

   ean13
   3544053705422
   Rozwiń

   10 innych produktów w tej samej kategorii: