Focal KANTA N°2 Kolumna głośnikowa podłogowa
   Focal KANTA N°2 Kolumna głośnikowa podłogowa
   Focal KANTA N°2 Kolumna głośnikowa podłogowa
   Focal KANTA N°2 Kolumna głośnikowa podłogowa

   Focal KANTA N°2 Kolumna głośnikowa podłogowa

   42 998,00 zł Cena za parę

   21 499,00 zł Cena za sztukę

   Brutto
   Kolor :
   Ilość

   Dostępny

   Trójdrożna kolumna podłogowa

   Daj się zaskoczyć Kanta, bardzo oryginalnym głośnikom, które ponownie połączą Cię z Twoją muzyką. Całkowicie skoncentrowana na akustyce i o zdecydowanie urzekającej estetyce: to w skrócie jest DNA serii Kanta! Stworzenie tego modelu, Kanta nr 2, pierwszego z tej serii, zajęło trzy lata badań i rozwoju. Nowe materiały i efektywna konstrukcji, która nadaje im potężną tożsamość, to dzieło prosto z serca naszych inżynierów.

   Focal oferuje nieznaną dotąd kombinację technologii: połączenie berylu w najnowszej generacji głośnika wysokotonwoego IAL3 z lnianą membraną w głośnikach średniotonowych i basowych. Rezultatem jest precyzyjny, szczegółowy dźwięk pełen ciepła i muzykalności. To jest początek nowej ery dla tych, którzy kochają dźwięk…

   TECHNOLOGIA

   Połączenie materiałów

   BERYL I LEN

   Po raz pierwszy lniana membrana o konstrukcji kanapkowej została połączona z berylowym głośnikiem wysokotonowym. Len jest odpowiedzią na niskie równanie masa/sztywność/tłumienie, prowadzące do czystości i precyzji dźwięku. To wyjątkowe połączenie lnu i berylu daje muzyce niesamowite ciepło i muzykalność. Te produkowane we Francji, opatentowane lniane membrany sprawdziły się już w domowych i samochodowych głośnikach Focal. Głośnik średniotonowy wykorzystuje zawieszenie TMD (Tuned Mass Damping), a każdy głośnik Kanta wyposażony jest również w magnes NIC (Neutral Inductance Circuit), który stabilizuje pole magnetyczne dla doskonale wyrazistego dźwięku i lepiej kontrolowanego basu.

   Obudowa

   POLIMER O WYSOKIEJ GĘSTOŚCI

   Wszystko jest zaprojektowane i wykonane tak, aby stworzyć akustyczną miękkość i ciepło: gęstość i sztywność materiałów panelu przedniego , złagodzone kąty i podwójne otwory wentylacyjne. Panel przedni wykonany jest z nowego materiału, dostosowanego do parametrów akustycznych. Jest on uformowany z jednego kawałka polimeru o wysokiej gęstości (HDP). Materiał ten ma doskonałe właściwości: jest o 70% gęstszy niż MDF, o 15% sztywniejszy i zapewnia 25% większe tłumienie. Jednoczęściowy panel przedni całkowicie eliminuje dyfrakcję dźwięku. Kanta wykorzystuje technologię Power Flow z dwoma otworami wentylacyjnymi z przodu i z tyłu, aby ograniczyć kompresję basu.

   ZNIEKSZTAŁCENIE JEST WROGIEM

   Badania firmy Focal ukierunkowane są na ograniczenie zniekształceń w każdym rejestrze. W przypadku Kanty rejestr tonów wysokich jest odtwarzany przez nowy głośnik wysokotonowy z czystego berylu. Ten głośnik wysokotonowy IAL3 łączy w sobie cechy głośników wysokotonowych IAL (Infinite Acoustic Loading) i IHL (Infinite Horn Loading), które pomagają w absorpcji fal, obniżając tym samym częstotliwość głośnika wysokotonowego.

   DESIGN

   TECHNOLOGIA I STYL!

   Styl

   I TO WSZYSTKO…

   Nasi inżynierowie ponownie wybrali „Focus Time”, który koryguje ustawienie głośników, czyniąc je tak samo odległymi od ucha. Obudowa wykonana jest z jednoczęściowego, w całości formowanego drewna. Baza Zamaca wydobywa również masy charakteru. Dzięki swoim kołkom i nakładkom podstawa zapewnia dużą stabilność z bardzo małej powierzchni. Końcowe detale: góra pokryta szkłem i magnetyczne maskownice. Po ich usunięciu odkrywają one lniane membrany, ostateczny design, który nadaje Kancie unikalny wygląd.

   WYKOŃCZENIA

   Kolumny są wyposażone w matowe fronty połączone z korpusami Black High Gloss, White High Gloss, Walnut High Gloss lub Walnut Mat, oferując szeroki wybór współczesnych kombinacji. Finezyjne matowe wykończenie „pochłania” światło, zamiast je odbijać, co uwydatnia i podkreśla kolory.

   FOCAL
   KANTAN2WHITEWHMAT
   2 Przedmioty

   Data dostępności

   Gwarancja
   24 miesięcy

   Kod produktu

   ean13
   3544051692700
   Rozwiń

   10 innych produktów w tej samej kategorii: