Kolumna głośnikowa podłogowa VENERE SIGNATURE
   Kolumna głośnikowa podłogowa VENERE SIGNATURE
   Kolumna głośnikowa podłogowa VENERE SIGNATURE

   Kolumna głośnikowa podłogowa VENERE SIGNATURE

   18 998,00 zł Cena za parę

   9 499,00 zł Cena za sztukę

   Brutto
   Kolor :
   Ilość

   Obecnie brak na stanie

   SONUS FABER VENERE SIGNATURE -  Największy przedstawiciel  serii VENERE, kolumny podłogowe przeznaczone do pomieszczeń o dużej kubaturze, doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach otwartych na przestrzeń. Ich konstrukcja zapewnia bardzo szeroki punkt idealnego odsłuchu, dzięki zjawisku szerokiej dyspersji zapewnią podobne odczucia odbioru muzyki nawet większemu gronu.


   Obudowa kolumn podłogowych wykonana jest z płyty MDF, materiał pozbawiony jest słojów, zatem akustycznie łatwiej zapanować nad powstającymi w nich rezonansami. Typ obudowy otwartej z otworem bassreflex skierowanym do podłogi, ułatwia docelowe ustawienie kolumn nawet w towarzystwie mebli, bez uszczerbku dla jakości niskich częstotliwości. 

   Kolumny do wyboru mamy w dwóch wariantach kolorystycznych, głęboka fortepianowa czerń i doskonała biel, kolumny wykończone są na głęboki połysk. Szczotkowane aluminiowe pierścienie w których osadzone są drivery, podkreślają ich charakter.

   Tak jak cala linia VENERE, model SIGNATURE wzornictwem nawiązuje do mniejszych braci i górna cześć obudowy jest ścięta, tworząc z obudowy instrument który nie tylko wygląda ale i pełni funkcję akustyczną tak jak ma to miejsce w przypadku liry.

   Samo pochylenie pokryte jest już charakterystycznym elementem marki SONUS FABER jakim jest naturalna skóra. Podstawa kolumn została wykonana z czarnego szczotkowanego aluminium których krawędzie są szlifowane na diament.

   Jeżeli mowa o wnętrzu, VENERE SIGNATURE czerpie garściami z doświadczenia nabytego przy projektowaniu serii Olimpica i tak jak ona zaprojektowana i składana w całości jest we Włoszech. 

   Przetworniki to również dzieło projektantów SONUS FABER. Za wysokie tony odpowiada jedwabna kopułka o rozmiarze 29 mm. Zastosowano w niej system odgradzający przetwornik od przegrody, specjalnym elastycznym włóknem. Ma to na celu poprawę precyzji i dynamiki. Ruchome części wyprodukował Dr. Kurt Mueller, czyli światowy lider.

   Przetwornik średnio-niskotonowy ma wymiar 150mm, osadzony jest na koszu z metalu formowanego pod ciśnieniem o małej kompresji "Ultra Free Compression". Polipropylenowe profilowane membrany formowane na gorąco "CurvTM" , zabezpieczone aluminiowym kolektorem fazy. Doskonale odprowadzają emitowane ciepło.

   Dbałość o najmniejsze szczegóły przy produkcji przetworników, sprawia że rejestry pasma średnio-wysokiego stają się namacalne, reprodukcja wokalu to najwyższy poziom.

   Trzy głośniki niskotonowe mają rozmiar aż 180 mm, membrany wyprodukowane ze stożka aluminium, osadzone na metalowych koszach o niskiej kompresji. Doskonałe by reprodukować potężny dźwięk na wielkich przestrzeniach

   Zwrotnice zaprojektowano w myśl "progressive-slope", czyli optymalizowanie odpowiedzi fazowej "paracorss topology" umożliwiło osadzić nano ścieżki w płytę PCB, która wraz z selekcjonowanymi komponentami składa się na doskonałego brygadzistę zespołu głośników.

   Zadania rozdzielone są pomiędzy odpowiednie podmioty zapewniając doskonałą kontrolę dźwięku. Częstotliwości podziału zwrotnicy to 250 Hz./ 2500 Hz.

   Impedancja nominalna 4 Om i czułość (2.83 V/1m) 90 dB SPL sprawia że osiągniemy doskonałą synergie w lampowym torze audio 

   Specyfikacja techniczna:

   • konstrukcja: 3-drożna 
   • głośnik wysokotonowy: 29 mm kopułkowy głośnik wysokotonowy – konstrukcja Sonus Faber
   • głośnik średniotonowy: 150 mm z korektorem fazy – konstrukcja Sonus Faber
   • głośnik niskotonowy: 3x 180 mm – konstrukcja Sonus Faber
   • częstotliwości podziału: 250Hz – 2500kHz
   • pasmo przenoszenia: 40Hz-25.000kHZ
   • impedancja nominalna: 4 Ohm
   • skuteczność: 90 db SPL (2.83V/1 m)
   • zalecana moc wzmacniacza: 40 - 300 W

   SONUS FABER
   VENERE S BLACK

   Data dostępności

   Gwarancja
   24 miesięcy

   Kod produktu

   EAN13
   8056684710508
   Rozwiń