Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE
   Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE
   Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE
   Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE
   Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE
   Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE
   Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE
   Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE
   Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE

   Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE

   15 499,00 zł
   Brutto
   Kolor :
   Ilość

   Dostępny

   Nowy zintegrowany wzmacniacz PM-12SE jest niewątpliwym powodem do radości dla audiofilskiej społeczności. Marantz Special Edition to powód do celebrowania miłości do muzyki, która tkwi głęboko w duszy inżynierów Marantz. Kunszt oraz rzemiosło mistrzów dźwięku zostały przeniesione na wykonanie tych nietuzinkowych komponentów AV, które dostarczają dźwięk o perfekcyjnej szczegółowości. Obwody wzmacniacza PM-12SE zapewniają najczystszą ścieżkę sygnału, dostarczając 100 W na kanał do głośników 8ohm lub 200 W na kanał przy 4ohm.

   Zaawansowane strojenie dźwięku

   Staranne i żmudne strojenie od dawna stanowi sekret doskonale brzmiących wzmacniaczy Marantz. W przypadku PM-12SE, zespół inżynierów Marantz wykorzystał całe swoje doświadczenie i wiedzę, zarówno podczas projektowania wzmacniacza, jak i podczas długich sesji odsłuchowych związanych z finalizacją dźwięku. Zespół mistrzów dźwięku z Japonii i Europy nie zaprzestał intensywnej pracy, dopóki nie był absolutnie pewien, że osiągnął szczyt jakości godny nazwy Marantz.

   Żaden element nie opuszcza rąk mistrzów dźwięku Marantz, dopóki nie przejdzie rygorystycznych testów. Tylko najlepsze produkty, dokładnie przetestowane i odpowiednio traktowane, trafiają do Twojego domu. Marantz Special Edition to sposób, w jaki Marantz wyraża miłość do muzyki, która tkwi głęboko w duszy mistrzów i inżynierów dźwięku Marantz, przejawiając się rzemiosłem i kunsztem wykonania tych specjalnych komponentów. 

   Marantz Musical Premium Phono EQ

   Marantz wzniósł swoje nieustające zaangażowanie w rozwój odtwarzania płyt winylowych na nowe wyżyny, wprowadzając przedwzmacniacz gramofonowy Marantz Musical Premium Phono EQ. Zaprojektowany, aby zapewnić optymalną jakość dźwięku poprzez uproszczenie ścieżki sygnału - co jest istotne ze względu na delikatną naturę sygnałów Phono - Sekcja Phono EQ we wzmacniaczu PM-12SE może być wykorzystywana zarówno z wkładkami MM, jak i MC o niskiej mocy wyjściowej – dzięki wzmacniaczowi MC. Przedwzmacniacz gramofonowy wykorzystuje dwustopniowe wzmocnienie, łącząc w sekcji wejściowej moduły Marantz HDAM z tranzystorami JFET (junction gate field effect transistors), co zapewnia wysoką impedancję wejściową. Pozwala to na dalsze uproszczenie konstrukcji bez ujemnego sprzężenia zwrotnego poprzez usunięcie kondensatorów sprzęgających, ponownie zmniejszając poziom zniekształceń oraz poprawiając czystość sygnału.

   Technologia Marantz HDAM

   Marantz opracował autorskie płytki obwodów zbudowane ze starannie dobranych komponentów zwane hiperdynamicznymi modułami wzmacniaczy lub HDAM, aby zastąpić wzmacniacze oparte na chipach powszechnie stosowane w konkurencyjnych produktach. Wykorzystując najlepsze komponenty do stworzenia krótkich, lustrzanych ścieżek sygnału dla kanału prawego i lewego, HDAM znacznie przewyższa możliwościami powszechne zintegrowane wzmacniacze operacyjne pod względem szybkości narastania i poziomu szumów. 

   Rezultatem jest znacznie bardziej dynamiczny, dokładny i szczegółowy dźwięk. Na przestrzeni lat firma Marantz opracowała różne wersje modułów HDAM, aby spełnić szczególne wymagania zarówno odtwarzaczy, jak i wzmacniaczy. PM-12SE wykorzystuje najnowszą, wysokiej jakości wersję SA3. W połączeniu ze zoptymalizowanym układem obwodów i starannie dobranymi podzespołami, PM-12SE zapewnia wyjątkową wydajność oraz jakość dźwięku.

   Wysokiej jakości kontrola głośności

   Nowo opracowana elektryczna regulacja głośności wykorzystuje najnowszy układ regulacji głośności, aby uzyskać lepszą separację kanałów, zakres dynamiczny i redukcję zniekształceń, zachowując jednocześnie wrażenia analogowego sterowania regulacją głośności. Wzmacniacz wykorzystuje nowy, zaprojektowany przez Marantz elektryczny regulator głośności, zapewniający wysoką liniowość i najlepszą w swojej klasie separację kanałów.

   Wzmocnienie Current Feedback

   Wzmocnienie Current Feedback to dobrze znana, autorska technologia tworzenia obwodów marki Marantz, precyzyjnie dopracowana, aby sprostać wymaganiom muzyki Super Audio w wysokiej rozdzielczości w celu zapewnienia szerokiego pasma i wysokiej prędkości reprodukcji. Impedancja w punkcie Current Feedback jest ograniczona, co powoduje bardzo niskie przesunięcie fazowe.

   Wzmacniacze Marantz z topologią Current Feedback zmniejszają potrzebę kompensacji fazy poprzez zminimalizowanie ujemnego sprzężenia zwrotnego (NFB). Upraszcza to ścieżkę sygnału i zapewnia wysoką przepustowość, doskonałą reakcję przejściową i idealną klarowność dźwięku w całym paśmie. W przeciwieństwie do konwencjonalnej topologii Voltage Feedback, Current Feedback sprawia, że wzmacniacz mocy jest również niewrażliwy na wymagające obciążenia głośników.

   Potężny wzmacniacz

   Opierając się na elementach konstrukcyjnych modelu PM-10, PM-12SE został zbudowany tak, aby wykorzystywać dostępne ulepszenia, utrzymywać możliwie najczystszy dźwięk i wspierać moc potrzebną do napędzania najbardziej wymagających głośników. Sekcja wyjściowa wzmacniacza PM-12SE zapewnia dużą moc wyjściową, dostarczając 2x100W przy obciążeniu 8ohm i łatwo radzi sobie z głośnikami o wysokiej impedancji dzięki wyjściu 2x200W przy 4 omach. Moduł wzmacniacza łączy się bezpośrednio z płytką PCB panelu tylnego modelu PM-12SE, aby zachować czystość sygnału i stabilność reprodukowanego dźwięku.

   Czysto analogowa konstrukcja

   Czysto analogowa konstrukcja wzmacniacza PM-12SE przyczynia się do redukcji szumów i struktury czystego designu: wiele konkurencyjnych projektów obejmuje obecnie konwersję cyfrowo analogową lub wykorzystuje cyfrowe wzmocnienie i regulację głośności, ale Marantz utrzymuje sygnał tak czysty i prosty jak to tylko możliwe dzięki uznanej, całkowicie analogowej konstrukcji.

   Posiadanie przetwornika cyfrowo analogowego we wzmacniaczu może wydawać się wygodne, ale obwody cyfrowe z natury produkują szumy (w sensie elektrycznym) i mogą zakłócać delikatne sygnały analogowe przechodzące przez wzmacniacz. Dlatego Marantz zdecydował się zaprojektować swoją serię Premium bez jakiejkolwiek konwersji cyfrowo analogowej, utrzymując wzmacniacze tak czyste i proste, jak to tylko możliwe. Dostępne jest też wejście wzmacniacza mocy, przenoszące sygnał prosto z sekcji wejściowej do sekcji mocy, dzięki czemu urządzenie może działać jak klasyczny, czysty wzmacniacz mocy.

   Starannie wybrane komponenty

   Marantz cieszy się niezachwianą reputacją w zakresie doboru najlepszych możliwych komponentów do swoich produktów z serii Premium. Alternatywa Marantz dla scalonych układów wzmacniacza, HDAM, to miniaturowy moduł wzmacniacza zbudowany w całości ze starannie dobranych elementów. Inżynierowie Marantz stworzyli i zoptymalizowali moduły HDAM poprzez szeroko zakrojone odsłuchy w dedykowanych obiektach Marantz w Europie i Japonii.

   Zaawansowane, żmudne i skrupulatne strojenie od dawna jest sekretem znakomicie brzmiących wzmacniaczy Marantz. Na etapie rozwoju każda część jest starannie wybierana, testowana i weryfikowana przez inżynierów dźwięku Marantz, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku za każdym razem, gdy słuchasz ulubionej muzyki.

   Szeroki wybór wejść i wyjść analogowych

   Oprócz wejść analogowych Phono i CD, wzmacniacz PM-12SE posiada dwa wejścia liniowe i dwie pary gniazd wejścia/wyjścia rejestratora, które umożliwiają podłączenie wielu źródeł i rejestratorów. Użyj PM-12SE jako samodzielnego stereofonicznego wzmacniacza mocy lub jako wzmacniacza mocy przez bezpośrednie wejście wzmacniacza mocy. Na przykład użyj przednich wyjść przedwzmacniacza swoich komponentów AV i podłącz je do wzmacniaczy mocy PM-12SE.

   Kluczowe cechy

   • Zaprojektowany i starannie dostrojony przez zespół inżynierów i akustyków, w oparciu o ponad 65 letnie doświadczenie w projektowaniu wzmacniaczy Marantz
   • Sekcja przedwzmacniacza Marantz o wysokiej rozdzielczości z opatentowaną technologią HDAM
   • Konstrukcja wzmacniacza impulsowego pochodząca z flagowego wzmacniacza PM-10
   • Duża moc wyjściowa: 100 W + 100 W (przy 8 omach), 200 W + 200 W (przy 4 omach)
   • Dwustopniowa konstrukcja zapewniająca czystość sygnału, z oddzielnymi zasilaczami dla sekcji przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy zastosowanymi w celu redukcji zakłóceń
   • Transformator toroidalny dedykowany dla przedwzmacniacza zapewniający czysty i mocny dźwięk
   • Topologia Current Feedbak z nowo opracowanymi szerokopasmowymi obwodami
   • Moduły HDAM® SA3 zapewniają czysty sygnał i optymalną dynamikę
   • Wejście Phono MM/MC z nowym układem Marantz Musical Premium Phono EQ
   • Grube, niklowane miedziane, niezależne przyłącza wejściowe dla CD i Phono oraz autorskie, wysokiej jakości miedziane terminale głośnikowe marki Marantz
   • Liniowa regulacja głośności z nowym elektrycznym systemem sterowania
   • Wysokiej jakości konstrukcja z dwuwarstwową obudową i solidnym aluminiowym frontem
   • Tryb Pure dezaktywujący nieużywane obwody w celu uzyskania najlepszej jakości dźwięku
   • Wysokiej jakości, starannie dobrane podzespoły audio: niskostratne diody Schottky'ego, niskoszumowe tranzystory, wysokiej jakości rezystory, nowo opracowane kondensatory elektrolityczne, kondensatory foliowe klasy premium oraz kondensatory mikowe.

   Do tego produktu polecamy

   MARANTZ
   PM12SEN1B
   1 Przedmioty

   Data dostępności

   Gwarancja
   24 miesięcy
   Gwarancja rozszerzona
   36 miesięcy
   Wejście gramofonowe PHONO
   Tak
   Liczba kanałów
   2.0
   Wejście analogowe
   6
   Moc wyjściowa (RMS 4Ω)
   200 W
   Moc wyjściowa (RMS 8Ω)
   100 W
   Wyjście analogowe
   2

   Kod produktu

   ean13
   4951035072141
   Nowy
   Rozwiń

   10 innych produktów w tej samej kategorii: