Dali Phantom M-375 Głośnik instalacyjny

11 osób ogląda ten produkt
5 899,00 zł
Ilość
Dostępny

  Do 5 lat gwarancji
  14 dni na zwrot
  Darmowa dostawa od 149 pln
  Negocjuj cenę

PHANTOM M to najnowsza seria głośników instalacyjnych która wyjechała z duńskiej fabryki, tak jak referencyjna seria PHANTOM S garściami czerpie z patentów zastosowanych przy produkcji wolnostojących kolumn podłogowych. M-375 to największy jej przedstawiciel, przeznaczony do dużych i otwartych przestrzeni jako kolumny frontowe bądź jako element kina domowego, z powodzeniem model może posłużyć jako kolumna centralna bądź kolumna efektowa dla systemów dźwięku trójwymiarowego.

Opis

Tak jak seria S, cała konstrukcja posiada smukła obudowę, typ obudowy Vented Box z dwoma portami basowymi, zaledwie dziesięć centymetrów umożliwia montaż w ścianie o niewielkim przekroju, odlany element z aluminium zaciera linie między ścianą, a maskownicą, która mocowana jest magnetycznie.

Pozwoliło to uniknąć otworów i po ściągnięciu maskownic głośniki prezentują się naprawdę okazale. Wbudowane zaczepy sprawiają że sama instalacja kolumny jest intuicyjna i niewymagająca.

Opcjonalnie kolumny można osadzić w dedykowanej ramie nie ingerując przy tym w konstrukcje ściany. Front pokryty jest matową farbą antyrefleksyjną, ma to na celu eliminację odbić podczas seansów organizowanych za pomocą projektora.

Bogaty w detale dźwięk zapewniają rozpoznawalne dla wyższych serii tego producenta, hybrydowe połączenia głośników odpowiadających za rejestry dźwięków wysokich. Klasyczna kopułka tekstylna wspomagana przez głośnik wstęgowy to układ który dziki osadzeniu na obrotowym pierścieniu można dostosować do aktualnej pozycji i docelowego przeznaczenia kolumny.

Przy produkcji membrany kopułki zastosowano autorki materiał tekstylny którego masa została zredukowana do o połowę w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań i wynosi tylko 0,060 mg na mm2.

Obrotowy system utrzymujący głośnik wstęgowy zapewnia niezmiennie od przeznaczenia maksymalnie szeroką dyspersje, oznacza to że punkt odsłuchowy jest na tyle duży, by objąć całą kanapę znacznie oddaloną. Detal dotrze w niezmienionej postaci do wszystkich odbiorców. Również dźwięk odbity nie ulega degradacji.

W Kolumnie zastosowano siedmiocalowy przetwornik średnio-niskotonowy i dwie niskotonowe membrany pasywne, membrany zostały stworzone w taki sposób aby zmaksymalizować kubaturę skrzyni co wiązało się ze zmianą ich kąta.

Stożek wykonano z włókna drzewnego tak rozpoznawalnego dla marki, wydawany dźwięk ma swój charakterystyczny nalot znany z dużych odpowiedników wolnostojących, właściwie jest to kolumna podłogowa zamaskowana bądź powieszona na ścianie.

Przy produkcji driverów zastosowano technologie SCM zaprojektowanej na poczet dźwięku referencyjnego, EPICON 8. Zminimalizowano efekt histerezy i niweluje wady tradycyjnych głośników.

Zastosowana zwrotnica oprócz samej filtracji, dzieli obowiązki miedzy driverami by reprodukcja mogła być precyzyjniejsza każdy typ głośników odpowiedzialny jest swoje pasmo. Zakres kontrolowanej częstotliwości zwrotnicy to 2,500/15,000 Hz.

Kolumny posiadają jeden komplet zaciskowych terminali co znacząco ułatwia instalacje, do napędzenia idealnie nadadzą się amplitunery kina domowego o niewielkim zapotrzebowaniu na prąd. Bardzo efektywna konstrukcja o dużej czułości zatem rozwiną skrzydła i obdarzą nas cudownym dźwiękiem również podłączone pod wzmacniacz lampowy. Czułość wynosi aż 89 dB.

Specyfikacja techniczna:

 • pasmo przenoszenia (±3 dB): 57 - 25 000 Hz
 • skuteczność (2,83 V/1 m): 89 dB
 • impedancja nominalna: 6 Ohm
 • maksymalne SPL: 107 dB
 • rekomendowana moc wzmacniacza: 30 - 180 W
 • częstotliwość zwrotnicy: 2 500 - 15 000 Hz
 • hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik o wysokiej częstotliwości: 1 x 17 x 45 mm wstążka
 • przetwornik wysokotonowy: 1x 28 mm miękka kopułka tekstylna
 • przetwornik niskotnowy: 1x 7" stożek z włókna drzewnego
 • niskotonowa membrana pasywna: 2x 7" stożek z włókna drzewnego
 • typ obudowy: Vented Box (2x port basowy)
 • złącza: pojedynczy przewód
 • rekomendowane umiejscowienie: w ścianie, naścienny, centralny / soundbar
Szczegóły produktu
DALI
PHANTOMM-375
4 Przedmioty

Opis

 • 24 miesięcy
 • 60 miesięcy

16 innych produktów w tej samej kategorii: