Głośnik do montażu w suficie PHANTOM H-120

7 osób ogląda ten produkt
8 998,00 zł /para
Ilość
Dostępny

Minimalną ilością w zamówieniu dla tego produktu to: 2.

  Do 5 lat gwarancji
  14 dni na zwrot
  Darmowa dostawa od 149 pln
  Negocjuj cenę

DALI PHANTOM H-120 – Niewielki głośnik, ogromny potencjał. Głośnik instalacyjny, który jest idealną propozycją dla wszystkich miłośników wysokiej jakości audio, ale również osób ceniących sobie minimalistyczny design.

Opis

H-120 to nic innego jak stworzenie niesamowitej wydajności z połączenia niewielkich rozmiarów komponentów. 

W celu głębszego zrozumienia warto przyjrzeć się zastosowanym elementom. Do wytworzenia tej kolumny wykorzystano dość niespotykaną rzecz w tego rozmiaru konstrukcjach, mianowicie zamontowany tutaj został wielki 12 calowy głośnik niskotonowy.

Tego typu rozwiązanie zapewnia nam niezwykle potężny, głęboki bas, który będzie w stanie wypełnić całe pomieszczenie. Dzięki temu zastosowanie subwoofera odchodzi tak naprawdę na bok, gdyż nie ma na to absolutnie żadnej potrzeby.

Niskie częstotliwości stają się wręcz czymś namacalnym podczas każdego odsłuchu.

Seria PHANTOM H, mimo iż jest tworem nowoczesnym, projektowana była zgodnie z metodami tradycyjnymi. Elementem bardzo rozpoznawalnym i jakże charakterystycznym dla marki DALI jest wykorzystanie w membranach mieszanki miazgi papierowej oraz włókna drzewnego.

Niezastąpioną cechą takiego rozwiązania jest niespotykana lekkość, która pozwala odtwarzać nawet niezwykle drobne niuanse muzyczne. Na uwagę również zasługuje zastosowanie bardzo silnego systemu magnetycznego, którego stratność została zredukowana do minimum.

Uzyskujemy dzięki temu godną podziwu dynamikę niskich tonów. Zadbano także z najwyższą starannością o precyzyjne odwzorowanie tonów wysokich – w tym celu do wyprodukowania tweetera użyto ultralekkiego materiału z miękką kopułką, który w efekcie daje nam powalającą ilość szczegółów z plików o dużej częstotliwości próbkowania.nDo tego każdy głośnik w tej serii posiada specjalne zabezpieczenie PPTC, które ma za zadanie chronić elementy przed przegrzaniem podczas długiej i głośnej sesji.

PHANTOM H-120 dodatkowo posiada dedykowaną zwrotnicę zaprojektowaną specjalne pod ten jeden model, aby uzyskać jakość będącą w stanie sprostać wymaganiom prawdziwych audiofilów. 

Kolejnym bardzo ważnym elementem w projektowaniu każdego głośnika instalacyjnego tej duńskiej marki jest tak zwana „Szeroka Dyspersja”. W sytuacji bliskiej idealnej tworzymy coś na wzór trójkąta równo ramiennego.

Montowanie głośników w ścianach bądź suficie mocno ogranicza jego ustawność względem miejsca odsłuchu. Z taką świadomością inżynierowie DALI zastosowali pozaosiową optymalizację odtwarzania dźwięku. Jest to technologia, która pozwala na dotarcie fali dźwiękowej do jak największego obszaru, tak żeby dać dostęp do czegoś tak bardzo przez miłośników muzyki pożądanego, co nazywa się idealnym miejscem odsłuchowym.

Jeśli już mowa o ustawianiu i montowaniu. Warto zwrócić uwagę na system montażu, który w serii PHANTOM został maksymalnie uproszczony. Działa ona na bazie wsporników odchylania, co czyni go tak naprawdę jednoetapowym i niezwykle łatwym.

Całość polega na zamocowaniu głośnika na wcześniej przygotowanym miejscu do montażu i wkręceniu wkrętów znajdujących się z przodu głośnika.

Specyfikacja techniczna:

 • głośniki do montażu sufitowego i ściennego
 • głośniki wilgocio-odporne do zastosowania także w łazienkach oraz na zewnątrz pod zadaszeniem
 • impedancja [Ω] 6
 • głośnik wysokotonowy 1 x 28 mm kopułka tekstylna
 • Głośnik średniotonowy 1 x 5¼” membrana z włókien drzewnych
 • głośnik średnio-niskotonowy 1 x 12 " membrana z włókien drzewnych
 • otwór montażowy [mm]: 445 x 445
 • grill ochronny w zestawie
 • kolor biały

Szczegóły produktu
DALI
PHANTOMH-120
4 Przedmioty

Opis

 • 24 miesięcy
 • 60 miesięcy

16 innych produktów w tej samej kategorii: