Głośnik do montażu w suficie PHANTOM H-50

5 osób ogląda ten produkt
2 698,00 zł /para
Ilość
Dostępny

Minimalną ilością w zamówieniu dla tego produktu to: 2.

  Do 5 lat gwarancji
  14 dni na zwrot
  Darmowa dostawa od 149 pln
  Negocjuj cenę

DALI PHANTOM H-50 – Znakomity, zajmujący naprawdę niewielką przestrzeń głośnik pełnozakresowy od dobrze znanej oraz uznanej duńskiej marki DALI. Phantom H-50 jest to kolumna instalacyjna, która mimo swoich niewielkich rozmiarów jest w stanie zagrać świetnie w tonach wysokich, gdzie niskich w żadnym wypadku jej nie brakuje. Jest to doskonały wybór dla osób które nie chcą zbyt mocno ingerować w obecny styl wnętrza ale nadal cenią sobie wysokiej jakości muzykę.

Opis

Seria PHANTOM H, jest projektem bardzo nowoczesnym jednak mimo to, projektowana była zgodnie z metodami tradycyjnymi. Elementem bardzo rozpoznawalnym i jakże charakterystycznym dla marki DALI jest wykorzystanie w membranach mieszanki miazgi papierowej oraz włókna drzewnego. Niezastąpioną cechą takiego rozwiązania jest niespotykana lekkość, która pozwala odtwarzać nawet niezwykle drobne niuanse muzyczne.

Na uwagę również zasługuje zastosowanie bardzo silnego systemu magnetycznego, którego stratność została zredukowana do minimum. Uzyskujemy dzięki temu godną podziwu dynamikę niskich tonów. Zadbano także z najwyższą starannością o precyzyjne odwzorowanie tonów wysokich – w tym celu do wyprodukowania tweetera użyto ultralekkiego materiału z miękką kopułką, który w efekcie daje nam powalającą ilość szczegółów z plików o dużej częstotliwości próbkowania.

Do tego każdy głośnik w tej serii posiada specjalne zabezpieczenie PPTC, które ma za zadanie chronić elementy przed przegrzaniem podczas długiej i głośnej sesji. Nie należy zapominać również o wewnętrznym okablowaniu, które także odgrywa ważną rolę. Odpowiednie ułożenie oraz wymierzenie przewodów ma znaczący wpływ na ostateczną jakość. W tym przypadku zostały one dopasowane do potrzeb konstrukcji każdego głośnika w tej serii z osobna, tak aby mieć pewność, że niepożądana interferencja z innymi elementami została wyeliminowana. 

Kolejnym bardzo ważnym elementem w projektowaniu każdego głośnika instalacyjnego tej duńskiej marki jest tak zwana „Szeroka dyspersja”. W sytuacji bliskiej idealnej tworzymy coś na wzór trójkąta równo ramiennego.

Montowanie głośników w ścianach bądź suficie mocno ogranicza jego ustawność względem miejsca odsłuchu. Z taką świadomością inżynierowie DALI zastosowali pozaosiową optymalizację odtwarzania dźwięku. Jest to technologia, która pozwala na dotarcie fali dźwiękowej do jak największego obszaru, tak żeby dać dostęp do czegoś tak bardzo przez miłośników muzyki pożądanego, co nazywa się idealnym miejscem odsłuchowym.

Jeżeli został już poruszony temat ustawiania oraz montowania, warto zwrócić uwagę na system montażu, który w serii PHANTOM został maksymalnie uproszczony. Działa ona na bazie wsporników odchylania, co czyni go tak naprawdę jednoetapowym i niezwykle łatwym. Całość polega na zamocowaniu głośnika na wcześniej przygotowanym miejscu do montażu i wkręceniu wkrętów znajdujących się z przodu głośnika.

Obudowa została skonstruowana z bardzo wytrzymałego materiału MDF aby zapewnić sztywną i solidną podstawę dla przetworników.

Specyfikacja techniczna:

 • głośniki do montażu sufitowego i ściennego
 • głośniki wilgocio-odporne do zastosowania także w łazienkach oraz na zewnątrz pod zadaszeniem
 • pasmo przenoszenia (+/-3 dB) [Hz] 52 - 25,000
 • czułość (2,83 V/1 m) [dB] 88
 • impedancja [Ω] 8
 • dynamika [dB] 105
 • zalecana moc wzmacniacza [W] 30 - 120
 • podział zwrotnicy [Hz] 2,450
 • głośnik wysokotonowy 1 x 28 mm kopułka tekstylna
 • głośnik średnio-niskotonowy 1 x 5,25" membrana z włókien drzewnych
 • otwór montażowy [mm] 239 x 239
 • grill ochronny w zestawie
 • kolor biały

Szczegóły produktu
DALI
PHANTOMH-50
11 Przedmioty

Opis

 • 24 miesięcy
 • 60 miesięcy

16 innych produktów w tej samej kategorii: