Głośnik instalacyjny PHANTOM S-80

11 osób ogląda ten produkt
8 999,00 zł
Ilość
Dostępny

  Do 5 lat gwarancji
  14 dni na zwrot
  Darmowa dostawa od 149 pln
  Negocjuj cenę

Najmniejszy z PHANTOMÓW serii S. Głośnik PHANTOM S-80 duńskiej firmy DALI dedykowany jest do salonów nieprzekraczających trzydzieści metrów kwadratowych, bądź jako element większej konfiguracji kina domowego, w którym posłużyć może jako efekt dźwięku otaczającego.

Opis

DALI PHANTOM S-80

PHANTOM S-80 to najbardziej kompaktowy w tej serii głośnik przeznaczony do montażu w ścianie. Wykorzystując 8-calowe przetworniki nisko-/średniotonowe, które współpracują z obrotowym hybrydowym modułem wysokotonowym, dostarczają czyste i wyraźnie

NOWOCZESNY DESIGN SUBTELNIE ZGRYWA SIĘ Z OTOCZENIEM

Smukła obudowa

Jednym z naszych celów projektowych przy tworzeniu modeli PHANTOM S i M było stworzenie wysokiej klasy głośników ściennych o smukłym profilu, które pozwalają na maksymalną elastyczność podczas instalacji. Osiągnęliśmy to, utrzymując głębokości obudowy na poziomie zaledwie 100-103 mm, co zapewnia dopasowanie do prawie każdej standardowej ściany.

Technologia SMC

Zaawansowana technologia miękkiego materiału magnetycznego (SMC) eliminuje zmiany mocy strumienia w szczelinie magnesu. W rezultacie redukuje ona zniekształcenia do minimum, w porównaniu z konwencjonalnymi głośnikami.

Szeroka dyspersja

Wszystkie kolumny DALI zostały zaprojektowane wokół zasady szerokiej dyspersji. Pociąga to za sobą konieczność optymalizacji pozaosiowej reprodukcji dźwięku. Jest to technologia idealna do użycia w głośnikach instalacyjnych, ponieważ są zawsze zamontowane na płasko w ścianie lub na suficie.

Magnetyczne mocowanie maskownicy

Mocowane magnetycznie maskownice tworzą wizerunek serii PHANTOM S & M. Dyskretny, prosty, a zarazem nowoczesny design subtelnie zgrywa się z otoczeniem, a przy okazji jest przyjemny dla oka.

ŁATWA INSTALACJA

Montaż głośników DALI PHANTOM S, pomimo swoich gabarytów, jest niezwykle prosty. Po rozplanowaniu miejsca dla głośników, należy ostrożnie wyciąć otwór w ścianie używając dostarczonego szablonu jako prowadnicy, zamocować przewód wewnątrz ściany i ostrożnie połączyć przewody pomiędzy głośnikiem a wzmacniaczem. Przed zakończeniem montażu należy włączyć odtwarzacz muzyki celem sprawdzenia sygnału audio. Następnie pozostaje włożyć głośnik do otworu ściennego i wyregulować uważając, aby go nie uszkodzić podczas instalacji. Na koniec wystarczy dokręcić śruby dociskające uchwyt do ściany. Gotowe!

TECHNOLOGIA SMC

Zegarmistrzowska precyzja oraz redukcja zniekształceń zapewnione przez technologię miękkiego materiału magnetycznego (SMC), pierwotnie opracowanego przy tworzeniu serii EPICON, skłoniły nas do zastosowania tego rozwiązania w głównym głośniku niskotonowym PHANTOM S-80. Technologię SMC cechuje unikalną zdolność bardzo wysokiej przewodności magnetycznej i bardzo niskiej przewodności elektrycznej. Dzięki temu uzyskuje się ogromną redukcję zakłóceń spowodowanych przez histerezę i prądy wirowe wokół rdzenia nabiegunnika. Mówiąc wprost: znacząco ogranicza poziom zniekształceń, a jednocześnie zapewnia dostarczenie wszystkich wartości dobrego systemu magnetycznego. Poprzez obudowanie rdzenia nabiegunnika, wykonanego z SMC, pierścieniami aluminiowymi oraz 1,5-calową czterowarstwową cewką głosową uzyskaliśmy optymalną kontrolę, niski poziom zniekształceń oraz możliwość przenoszenia dużej mocy. Otoczka o niskiej stratności, struktura membrany oraz pokrywa przeciwpyłowa dobrze się sprawdzają przy odtwarzaniu tonów średnich. Mniejsza niż zwykle pokrywa przeciwpyłowa została wygięta na zewnątrz w ramach zoptymalizowania głębokości głośnika niskotonowego. Wszystko to łączy ze sobą przepustowość ze zdumiewającą szczegółowością dźwięku oraz zdolnością obsługi dobrze kontrolowanego basu oraz odtwarzania tonów średnich.

PRZETWORNIKI

W przypadku S-80 do czynienia mamy z konstrukcją, która czerpie garściami z kolumn wolnostojących. Kopułka tekstylna w towarzystwie głośnika wstęgowego to rozwiązanie które można było zaobserwować już od kolumn podłogowych z serii OPTICON konkretnie w modelu Opticon 6. Cały system odpowiedzialny za rejestry wysokiego pasma spoczywa na obracanej części, hybrydowe głośniki zatem mogą być skierowane w zależności o przeznaczenia kolumny i jej ustawienia względem osi. Kolejnym zaczerpniętym pomysłem jest autorska technologia SMC opracowana specjalnie dla kolumny EPICON 8, zastosowana w głośniku średnio-nisko tonowym, pozwala na uzyskanie dużej przewodności magnetycznej i obniżonej przewodności elektrycznej. Zmniejszono również pokrywę przeciwpyłową, dzięki obudowaniu nadbiegunnika SMC i obłożeniu ich czterema pierścieniami z aluminium redukcja zniekształceń spowodowa, nych przez prądy wirowe otaczające rdzeń jest ogromna. Membrana wykonana z włókna drzewnego to już znak rozpoznawczy duńskiej marki. Tak jak szeroka scena muzyczna, wynikająca z jakości zastosowanych driverów i samego projektu który ogromnie skupia się na zjawisku szerokiej dyspersji. Punk odsłuchowy ma bardzo szerokie pole, a dźwięki odbite nie tracą na jakości względem tych docierających bezpośrednio. Reprodukowany dźwięk jest detaliczny a bas bardzo dobrze kontrolowany.

SZEROKA DYSPERSJA

Projektując przetworniki przeznaczone do szerokiej dyspersji, ułatwiliśmy wbudowanie głośników w każdym pomieszczeniu zapewniając gładki i dobrze zintegrowany dźwięk dla większej pozycji odsłuchowej. Technologia ta idealnie pasuje do modelu PHANTOM S-80, jako że montuje się go zawsze równo z powierzchnią ściany. Zastosowanie optymalizacji pozaosiowej gwarantuje, że słuchacz będzie miał dostęp do szerokiego tzw. idealnego punktu odsłuchowego w najlepszym miejscu sceny dźwiękowej, a także pewność, że dźwięk zachowa wysoką jakość, gdy jego odbiór będzie następował z dala od idealnego punktu odsłuchowego. Poprzez optymalizację sygnału dźwiękowego przy dystrybucji pozaosiowej, zarówno sygnał bezpośredni, jak i ten odbijany będzie charakteryzowała taka sama, wysoka jakość. Oznacza to bardziej spójną wysoką jakość dźwięku w o wiele większej przestrzeni odsłuchowej. Jednakowa dyspersja przy dużym zakresie kątów odsłuchu zapewnia gładką, jednorodną energię rozdzielania dźwięków w pomieszczeniu odsłuchowym, co jest kolejnym istotnym czynnikiem sprzyjającym spójnej i odpowiednio zbalansowanej tonacji. DALI PHANTOM S-80 to kompaktowy głośnik high-end do montażu w ścianie

Szczegóły produktu
DALI
PHANTOMS-80
4 Przedmioty

Opis

  • 24 miesięcy
  • 60 miesięcy

16 innych produktów w tej samej kategorii: