Głośnik instalacyjny PHANTOM S-280

9 osób ogląda ten produkt
22 499,00 zł
Ilość
Dostępny

Pospiesz się! Zostało 1 szt. na stanie.

  Do 5 lat gwarancji
  14 dni na zwrot
  Darmowa dostawa od 149 pln
  Negocjuj cenę

Kolumny duńskiej marki Dali charakteryzują się niesamowitą sceną muzyczną i wiernie reprodukują dźwięk. Nie inaczej jest w przypadku największego w ofercie modelu głośników instalacyjnych, jakim jest PHANTOM S-280, który dzięki konstrukcji zamkniętej zamaskujemy w ścianie.

Opis

DALI PHANTOM S-280

S-280 to prawdziwie flagowy głośnik naścienny. To imponujące urządzenie łączy w sobie zoptymalizowany, obracany hybrydowy moduł wysokotonowy z dwoma 8-calowymi głośnikami nisko/średniotonowymi o średnicy 8" oraz nie mniej niż dwa 10" przetworniki pasywne. Czysty, spójny, szczegółowy, potężny i wypełniający pomieszczenie dźwięk jest tym, co ten głośnik jest wszystkim. Jeśli szukasz bezkompromisowej wydajności w głośniku naściennym to PHANTOM S-280 to zapewnia!

NOWOCZESNY DESIGN SUBTELNIE ZGRYWA SIĘ Z OTOCZENIEM

Smukła obudowa

Jednym z naszych celów projektowych przy tworzeniu modeli PHANTOM S i M było stworzenie wysokiej klasy głośników ściennych o smukłym profilu, które pozwalają na maksymalną elastyczność podczas instalacji. Osiągnęliśmy to, utrzymując głębokości obudowy na poziomie zaledwie 100-103 mm, co zapewnia dopasowanie do prawie każdej standardowej ściany.

Technologia SMC

Zaawansowana technologia miękkiego materiału magnetycznego (SMC) eliminuje zmiany mocy strumienia w szczelinie magnesu. W rezultacie redukuje ona zniekształcenia do minimum, w porównaniu z konwencjonalnymi głośnikami.

Szeroka dyspersja

Wszystkie kolumny DALI zostały zaprojektowane wokół zasady szerokiej dyspersji. Pociąga to za sobą konieczność optymalizacji pozaosiowej reprodukcji dźwięku. Jest to technologia idealna do użycia w głośnikach instalacyjnych, ponieważ są zawsze zamontowane na płasko w ścianie lub na suficie.

10-calowy radiator pasywny

Wyposażony w 10-calowy głośnik pasywny typu bass reflex wykonany z dobrze sprawujących się włókien węglowych, który zaczerpnęliśmy z subwoofera high-end DALI SUB P-10 DSS.

ŁATWA INSTALACJA

Montaż głośników DALI PHANTOM S, pomimo swoich gabarytów, jest niezwykle prosty. Po rozplanowaniu miejsca dla głośników, należy ostrożnie wyciąć otwór w ścianie używając dostarczonego szablonu jako prowadnicy, zamocować przewód wewnątrz ściany i ostrożnie połączyć przewody pomiędzy głośnikiem a wzmacniaczem. Przed zakończeniem montażu należy włączyć odtwarzacz muzyki celem sprawdzenia sygnału audio. Następnie pozostaje włożyć głośnik do otworu ściennego i wyregulować uważając, aby go nie uszkodzić podczas instalacji. Na koniec wystarczy dokręcić śruby dociskające uchwyt do ściany. Gotowe!

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY

Obrotowy hybrydowy moduł wysokotonowy w PHANTOM S-280 stanowi świetne rozwiązanie dla częstotliwości wysokich. DALI posiada długą i dobrze sprawdzoną tradycję wykorzystywania hybrydowych modułów wysokotonowych, które są połączeniem miękkiej kopułki głośnika wysokotonowego oraz głośnika wstęgowego. Takie rozwiązanie zapewnia niezwykłą reprezentację wysokich częstotliwości oraz dyspersję dźwięków o wysokiej częstotliwości, która przewyższa technologię stosowaną w innych głośnikach wysokotonowych. Zarówno głośnik z miękką kopułką, jak i głośnik wstęgowy są pozbawione jakichkolwiek elementów dodatkowych w swoim paśmie roboczym, np. rezonansów czy wysokich wartości Q peak. Hybrydowy moduł wysokotonowy charakteryzuje się niezwykle wygładzoną i szeroką dyspersją horyzontalną, która stanowi jeden ze znaków firmowych projektowanych przez nas dźwięków. Optymalna dyspersja horyzontalna wynika także z bardzo precyzyjnego zaprojektowania powierzchni czołowej tego modułu wysokotonowego. Do cech charakterystycznych głośników wysokotonowych z miękką kopułką należy niska częstotliwość rezonansu, możliwość przenoszenia dużej mocy oraz wyjątkowo duża rezerwa na wysokie poziomy ciśnienia akustycznego i ekstremalne wychylenia. Marka magnetostatycznego wysokotonowego głośnika wstęgowego to prawdziwy mistrz horyzontalnego rozprowadzania wysokich częstotliwości, a także wyjątkowy partner dla głośnika wysokotonowego z miękką kopułką, który ma wyjątkową zdolność do odtwarzania częstotliwości od poziomu 2 kHz wzwyż.

GŁOŚNIK NISKOTONOWY

Dwa główne 8-calowe głośniki niskotonowe zostały zaprojektowane i skonstruowane na specjalne zamówienie dla modelu PHANTOM S-280, a ich wydajność w zakresie niskich i średnich tonów poddano optymalizacji. System magnetyczny SMC opracowany przy powstawaniu serii EPICON został wybrany jako element centralny w tym głośniku niskotonowym ze względu na wyjątkowa zdolność znacznego obniżania poziomu zniekształceń dźwięku. Wyposażone w o 70% większą powierzchnię 8-calowe woofery są w stanie poruszać większą ilością powietrza oraz produkować większe ciśnienie dźwięku przy bardzo niskich częstotliwościach w porównaniu ze standardowymi 6,5-calowymi głośnikami niskotonowymi. A wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu dokładności dostarczanego dźwięku, bogatym brzmieniu tonów średnich oraz pełnego pasma przenoszenia, które są charakterystyczne dla tradycyjnych głośników podłogowych. Mając na uwadze możliwie najlepsze osiągi tonów niskich w PHANTOM S-280, wbudowaliśmy dwa 10-calowe pasywne głośniki niskotonowe typu bass reflex, których konstrukcja oparta jest na radiatorze pasywnym wykorzystanym w naszym subwooferze high-end DALI SUB P-10 DSS. Przy wykorzystaniu takiej samej obudowy aluminiowej, miękkiej otoczki oraz dobrze sprawujących się membran z włókna węglowego, radiatory pasywne umożliwiają modelowi PHANTOM S-280 osiągnąć głębię tonów niskich, aby oddać dźwięk taki, jaki wytwarza głośnik zamknięty w wielkiej skrzyni. Z tą różnicą, że mieści się on w smukłej obudowie.

SZEROKA DYSPERSJA

Projektując przetworniki przeznaczone do szerokiej dyspersji, ułatwiliśmy wbudowanie głośników w każdym pomieszczeniu zapewniając gładki i dobrze zintegrowany dźwięk dla większej pozycji odsłuchowej. Technologia ta idealnie pasuje do modelu PHANTOM S-280, jako że montuje się go zawsze równo z powierzchnią ściany. Zastosowanie optymalizacji pozaosiowej gwarantuje, że słuchacz będzie miał dostęp do szerokiego tzw. idealnego punktu odsłuchowego w najlepszym miejscu sceny dźwiękowej, a także pewność, że dźwięk zachowa wysoką jakość, gdy jego odbiór będzie następował z dala od idealnego punktu odsłuchowego. Poprzez optymalizację sygnału dźwiękowego przy dystrybucji pozaosiowej, zarówno sygnał bezpośredni, jak i ten odbijany będzie charakteryzowała taka sama, wysoka jakość. Oznacza to bardziej spójną wysoką jakość dźwięku w o wiele większej przestrzeni odsłuchowej. Jednakowa dyspersja przy dużym zakresie kątów odsłuchu zapewnia gładką, jednorodną energię rozdzielania dźwięków w pomieszczeniu odsłuchowym, co jest kolejnym istotnym czynnikiem sprzyjającym spójnej i odpowiednio zbalansowanej tonacji.

SPECYFIKACJA

pasmo przenoszenia (±3 dB): 48 - 25 000 Hz
skuteczność (2,83 V/1 m): 89 dB
impedancja nominalna: 8 Ohm
maksymalne SPL: 112 dB
rekomendowana moc wzmacniacza: 40 - 400 W
częstotliwość zwrotnicy: 3 000 / 15 000 Hz
hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik o wysokiej częstotliwości: 1 x 17 x 45 mm
przetwornik wysokotonowy: 1x 29 mm
przetwornik niskotonowy: 2x 8"
niskotonowa membrana pasywna: 2x 10"
typ obudowy: zamknięta z dwiema pasywnymi membranami
złącza: pojedynczy przewód

Szczegóły produktu
DALI
PHANTOMS-280
1 Przedmiot

Opis

  • 24 miesięcy

16 innych produktów w tej samej kategorii: