• Zestaw

Zestaw stereo: PM-12SE + SA-12SE gramofon TT-15S1 w prezencie

42 997,00 zł
34 998,00 złOszczędzasz 7 999,00 zł
Brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Wybierz kolor w zestawie.

Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE

Kolor
 • Czarny
 • Silver-Gold

Odtwarzacz CD SA-12SE z DAC

Kolor
 • Czarny
 • Silver-Gold

Uwaga. Produkt może pochodzić z ekspozycji.

 Opinie naszych Klientów
Jeszcze nikt nie napisał opinii - Bądź Pierwszy
 

45 dni na zwrot towaru

 

Darmowa dostawa od 99 zł

 

Do 5 lat gwarancji


Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE Wzmacniacz zintegrowany Marantz PM-12 SE

Kolor


Odtwarzacz CD SA-12SE z DAC Odtwarzacz CD SA-12SE z DAC Odtwarzacz CD SA-12SE z DAC Odtwarzacz CD SA-12SE z DAC Odtwarzacz CD SA-12SE z DAC Odtwarzacz CD SA-12SE z DAC Odtwarzacz CD SA-12SE z DAC Odtwarzacz CD SA-12SE z DAC Odtwarzacz CD SA-12SE z DAC

Kolor


Gramofon PREMIUM TT-15S1 BIAŁY Gramofon PREMIUM TT-15S1 BIAŁY

Zawartość zestawu

Nowy zintegrowany wzmacniacz PM-12SE jest niewątpliwym powodem do radości dla audiofilskiej społeczności. Marantz Special Edition to powód do celebrowania miłości do muzyki, która tkwi głęboko w duszy inżynierów Marantz. Kunszt oraz rzemiosło mistrzów dźwięku zostały przeniesione na wykonanie tych nietuzinkowych komponentów AV, które dostarczają dźwięk o perfekcyjnej szczegółowości. Obwody wzmacniacza PM-12SE zapewniają najczystszą ścieżkę sygnału, dostarczając 100 W na kanał do głośników 8ohm lub 200 W na kanał przy 4ohm.


Zaawansowane strojenie dźwięku

Staranne i żmudne strojenie od dawna stanowi sekret doskonale brzmiących wzmacniaczy Marantz. W przypadku PM-12SE, zespół inżynierów Marantz wykorzystał całe swoje doświadczenie i wiedzę, zarówno podczas projektowania wzmacniacza, jak i podczas długich sesji odsłuchowych związanych z finalizacją dźwięku. Zespół mistrzów dźwięku z Japonii i Europy nie zaprzestał intensywnej pracy, dopóki nie był absolutnie pewien, że osiągnął szczyt jakości godny nazwy Marantz.


Żaden element nie opuszcza rąk mistrzów dźwięku Marantz, dopóki nie przejdzie rygorystycznych testów. Tylko najlepsze produkty, dokładnie przetestowane i odpowiednio traktowane, trafiają do Twojego domu. Marantz Special Edition to sposób, w jaki Marantz wyraża miłość do muzyki, która tkwi głęboko w duszy mistrzów i inżynierów dźwięku Marantz, przejawiając się rzemiosłem i kunsztem wykonania tych specjalnych komponentów. 


Marantz Musical Premium Phono EQ

Marantz wzniósł swoje nieustające zaangażowanie w rozwój odtwarzania płyt winylowych na nowe wyżyny, wprowadzając przedwzmacniacz gramofonowy Marantz Musical Premium Phono EQ. Zaprojektowany, aby zapewnić optymalną jakość dźwięku poprzez uproszczenie ścieżki sygnału - co jest istotne ze względu na delikatną naturę sygnałów Phono - Sekcja Phono EQ we wzmacniaczu PM-12SE może być wykorzystywana zarówno z wkładkami MM, jak i MC o niskiej mocy wyjściowej – dzięki wzmacniaczowi MC. Przedwzmacniacz gramofonowy wykorzystuje dwustopniowe wzmocnienie, łącząc w sekcji wejściowej moduły Marantz HDAM z tranzystorami JFET (junction gate field effect transistors), co zapewnia wysoką impedancję wejściową. Pozwala to na dalsze uproszczenie konstrukcji bez ujemnego sprzężenia zwrotnego poprzez usunięcie kondensatorów sprzęgających, ponownie zmniejszając poziom zniekształceń oraz poprawiając czystość sygnału.


Technologia Marantz HDAM

Marantz opracował autorskie płytki obwodów zbudowane ze starannie dobranych komponentów zwane hiperdynamicznymi modułami wzmacniaczy lub HDAM, aby zastąpić wzmacniacze oparte na chipach powszechnie stosowane w konkurencyjnych produktach. Wykorzystując najlepsze komponenty do stworzenia krótkich, lustrzanych ścieżek sygnału dla kanału prawego i lewego, HDAM znacznie przewyższa możliwościami powszechne zintegrowane wzmacniacze operacyjne pod względem szybkości narastania i poziomu szumów. 


Rezultatem jest znacznie bardziej dynamiczny, dokładny i szczegółowy dźwięk. Na przestrzeni lat firma Marantz opracowała różne wersje modułów HDAM, aby spełnić szczególne wymagania zarówno odtwarzaczy, jak i wzmacniaczy. PM-12SE wykorzystuje najnowszą, wysokiej jakości wersję SA3. W połączeniu ze zoptymalizowanym układem obwodów i starannie dobranymi podzespołami, PM-12SE zapewnia wyjątkową wydajność oraz jakość dźwięku.


Wysokiej jakości kontrola głośności

Nowo opracowana elektryczna regulacja głośności wykorzystuje najnowszy układ regulacji głośności, aby uzyskać lepszą separację kanałów, zakres dynamiczny i redukcję zniekształceń, zachowując jednocześnie wrażenia analogowego sterowania regulacją głośności. Wzmacniacz wykorzystuje nowy, zaprojektowany przez Marantz elektryczny regulator głośności, zapewniający wysoką liniowość i najlepszą w swojej klasie separację kanałów.


Wzmocnienie Current Feedback

Wzmocnienie Current Feedback to dobrze znana, autorska technologia tworzenia obwodów marki Marantz, precyzyjnie dopracowana, aby sprostać wymaganiom muzyki Super Audio w wysokiej rozdzielczości w celu zapewnienia szerokiego pasma i wysokiej prędkości reprodukcji. Impedancja w punkcie Current Feedback jest ograniczona, co powoduje bardzo niskie przesunięcie fazowe.


Wzmacniacze Marantz z topologią Current Feedback zmniejszają potrzebę kompensacji fazy poprzez zminimalizowanie ujemnego sprzężenia zwrotnego (NFB). Upraszcza to ścieżkę sygnału i zapewnia wysoką przepustowość, doskonałą reakcję przejściową i idealną klarowność dźwięku w całym paśmie. W przeciwieństwie do konwencjonalnej topologii Voltage Feedback, Current Feedback sprawia, że wzmacniacz mocy jest również niewrażliwy na wymagające obciążenia głośników.


Potężny wzmacniacz

Opierając się na elementach konstrukcyjnych modelu PM-10, PM-12SE został zbudowany tak, aby wykorzystywać dostępne ulepszenia, utrzymywać możliwie najczystszy dźwięk i wspierać moc potrzebną do napędzania najbardziej wymagających głośników. Sekcja wyjściowa wzmacniacza PM-12SE zapewnia dużą moc wyjściową, dostarczając 2x100W przy obciążeniu 8ohm i łatwo radzi sobie z głośnikami o wysokiej impedancji dzięki wyjściu 2x200W przy 4 omach. Moduł wzmacniacza łączy się bezpośrednio z płytką PCB panelu tylnego modelu PM-12SE, aby zachować czystość sygnału i stabilność reprodukowanego dźwięku.


Czysto analogowa konstrukcja

Czysto analogowa konstrukcja wzmacniacza PM-12SE przyczynia się do redukcji szumów i struktury czystego designu: wiele konkurencyjnych projektów obejmuje obecnie konwersję cyfrowo analogową lub wykorzystuje cyfrowe wzmocnienie i regulację głośności, ale Marantz utrzymuje sygnał tak czysty i prosty jak to tylko możliwe dzięki uznanej, całkowicie analogowej konstrukcji.


Posiadanie przetwornika cyfrowo analogowego we wzmacniaczu może wydawać się wygodne, ale obwody cyfrowe z natury produkują szumy (w sensie elektrycznym) i mogą zakłócać delikatne sygnały analogowe przechodzące przez wzmacniacz. Dlatego Marantz zdecydował się zaprojektować swoją serię Premium bez jakiejkolwiek konwersji cyfrowo analogowej, utrzymując wzmacniacze tak czyste i proste, jak to tylko możliwe. Dostępne jest też wejście wzmacniacza mocy, przenoszące sygnał prosto z sekcji wejściowej do sekcji mocy, dzięki czemu urządzenie może działać jak klasyczny, czysty wzmacniacz mocy.


Starannie wybrane komponenty

Marantz cieszy się niezachwianą reputacją w zakresie doboru najlepszych możliwych komponentów do swoich produktów z serii Premium. Alternatywa Marantz dla scalonych układów wzmacniacza, HDAM, to miniaturowy moduł wzmacniacza zbudowany w całości ze starannie dobranych elementów. Inżynierowie Marantz stworzyli i zoptymalizowali moduły HDAM poprzez szeroko zakrojone odsłuchy w dedykowanych obiektach Marantz w Europie i Japonii.


Zaawansowane, żmudne i skrupulatne strojenie od dawna jest sekretem znakomicie brzmiących wzmacniaczy Marantz. Na etapie rozwoju każda część jest starannie wybierana, testowana i weryfikowana przez inżynierów dźwięku Marantz, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku za każdym razem, gdy słuchasz ulubionej muzyki.


Szeroki wybór wejść i wyjść analogowych

Oprócz wejść analogowych Phono i CD, wzmacniacz PM-12SE posiada dwa wejścia liniowe i dwie pary gniazd wejścia/wyjścia rejestratora, które umożliwiają podłączenie wielu źródeł i rejestratorów. Użyj PM-12SE jako samodzielnego stereofonicznego wzmacniacza mocy lub jako wzmacniacza mocy przez bezpośrednie wejście wzmacniacza mocy. Na przykład użyj przednich wyjść przedwzmacniacza swoich komponentów AV i podłącz je do wzmacniaczy mocy PM-12SE.


Kluczowe cechy

 • Zaprojektowany i starannie dostrojony przez zespół inżynierów i akustyków, w oparciu o ponad 65 letnie doświadczenie w projektowaniu wzmacniaczy Marantz
 • Sekcja przedwzmacniacza Marantz o wysokiej rozdzielczości z opatentowaną technologią HDAM
 • Konstrukcja wzmacniacza impulsowego pochodząca z flagowego wzmacniacza PM-10
 • Duża moc wyjściowa: 100 W + 100 W (przy 8 omach), 200 W + 200 W (przy 4 omach)
 • Dwustopniowa konstrukcja zapewniająca czystość sygnału, z oddzielnymi zasilaczami dla sekcji przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy zastosowanymi w celu redukcji zakłóceń
 • Transformator toroidalny dedykowany dla przedwzmacniacza zapewniający czysty i mocny dźwięk
 • Topologia Current Feedbak z nowo opracowanymi szerokopasmowymi obwodami
 • Moduły HDAM® SA3 zapewniają czysty sygnał i optymalną dynamikę
 • Wejście Phono MM/MC z nowym układem Marantz Musical Premium Phono EQ
 • Grube, niklowane miedziane, niezależne przyłącza wejściowe dla CD i Phono oraz autorskie, wysokiej jakości miedziane terminale głośnikowe marki Marantz
 • Liniowa regulacja głośności z nowym elektrycznym systemem sterowania
 • Wysokiej jakości konstrukcja z dwuwarstwową obudową i solidnym aluminiowym frontem
 • Tryb Pure dezaktywujący nieużywane obwody w celu uzyskania najlepszej jakości dźwięku
 • Wysokiej jakości, starannie dobrane podzespoły audio: niskostratne diody Schottky'ego, niskoszumowe tranzystory, wysokiej jakości rezystory, nowo opracowane kondensatory elektrolityczne, kondensatory foliowe klasy premium oraz kondensatory mikowe.

Do tego produktu polecamy

Opis

Gwarancja
24 miesięcy
Gwarancja rozszerzona
36 miesięcy
Wejście gramofonowe PHONO
Tak
Liczba kanałów
2.0
Wejście analogowe
6
Moc wyjściowa (RMS 4Ω)
200 W
Moc wyjściowa (RMS 8Ω)
100 W
Wyjście analogowe
2

Marantz współtworzy historię CD od samego początku, wypuszczając swój pierwszy odtwarzacz - oryginalny CD-63 - w 1982 roku. W kolejnych latach Marantz stał się znany jako specjalista od odtwarzaczy CD. Opierając się na procesie rozwoju flagowego SA-10, zaprojektowany przez ten sam zespół inżynierów i akustyków, odtwarzacz SA-12 Special Edition został stworzony po to, aby celebrować miłość do muzyki oraz podkreślić mistrzostwo i emocje z nią związane.


W dążeniu do doskonałości dźwięku: Marantz przedstawia nowe modele z serii 12 Special Edition

Technologia Marantz Musical Mastering wyznacza nowe standardy cyfrowego i analogowego przetwarzania dźwięku. Mechanizm napędu dysków „SACDM-3” został zbudowany wyłącznie dla dźwięku, umożliwiając odtwarzanie płyt SACD, CD i kompilacji nagranych na CD-ROM lub DVD-ROM. Odtwarzacz posiada również asynchroniczne wejście USB, które może obsługiwać formaty do PCM/DXD 384kHz/32bit i DSD11.2MHz.


Marantz Musical Mastering Stream przekształca wszystkie formaty plików PCM do formatu DSD, wykorzystując zaawansowane filtrowanie i opatentowane przetwarzanie, następnie Marantz Musical Mastering Conversion przekształca 1 bitowy strumień danych bezpośrednio na sygnał analogowy bez użycia konwencjonalnego konwertera cyfrowo analogowego. Zespół inżynierów Marantz stworzył ten odtwarzacz, aby zapewnić dźwięk, który przybliży Cię bardziej niż kiedykolwiek do Twojej ulubionej muzyki. Powód jest prosty i najważniejszy dla wszystkiego, co robi Marantz - Because Music Matters.


Marantz - Special Edition

Staranne i żmudne strojenie przez mistrzów dźwięku jest tym, co napędza znakomitą sygnaturę dźwiękową każdego produktu Marantz. Żaden element nie opuszcza rąk mistrzów dźwięku Marantz, dopóki nie przejdzie rygorystycznych testów. Tylko najlepsze produkty, dokładnie przetestowane i odpowiednio traktowane, trafiają do Twojego domu. Marantz Special Edition to sposób, w jaki Marantz wyraża miłość do muzyki, która tkwi głęboko w duszy mistrzów i inżynierów dźwięku Marantz, przejawiając się rzemiosłem i kunsztem wykonania tych specjalnych komponentów.


Mistrzowie dźwięku czasami identyfikują produkt o wyższym potencjale niż oczekiwano, po czym opanowują go z niezachwianą dbałością o szczegóły poprzez staranny dobór komponentów i długie sesje odsłuchowe. Oryginalny SA-12 został stworzony wyłącznie na rynek japoński i szybko okazał się kolejnym audiofilskim hitem. Europejscy inżynierowie dźwięku wykorzystali swoje doświadczenie zdobyte przy opracowywaniu słynnego SA-KI Ruby i tak narodził się SA-12 Special Edition.


Doskonała wydajność

Podobnie jak uzupełniający wzmacniacz zintegrowany PM-12SE, odtwarzacz SA-12SE Super Audio CD został skonstruowany zgodnie z najwyższymi standardami. Panel przedni jest wykonany z grubego, ciężkiego, niemagnetycznego aluminium zastosowanego w celu wyeliminowania potencjalnych zakłóceń. Jednowarstwowo niklowane, miedziane terminale RCA zaimplementowane w odtwarzaczu SA-12SE przewyższają konkurencyjne rozwiązania oraz zapewniają wzorowe wrażenia słuchowe.


Mechanizm napędu

Serce odtwarzacza SA-12SE stanowi innowacyjny mechanizm transportowy SACDM-3, zaprojektowany wyłącznie w celu uzyskania najlepszej możliwej wydajności podczas odtwarzania płyt SA-CD, CD i muzyki zapisanej na dyskach z danymi. Ten nowy mechanizm zapewnia wyjątkową jakość dźwięku z konwencjonalnych dysków CD i SA-CD oraz umożliwia słuchaczom tworzenie własnych płyt z kompilacjami audio w wysokiej rozdzielczości przy użyciu komputerowej nagrywarki DVD. SA-12SE odtwarza pliki FLAC od 44.1 kHz do 192 kHz do 24 bitowej rozdzielczości, DSD2.8 MHz i DSD 5.6 MHz, pliki ALAC (Apple Lossless), AIFF i MP3. Tworzenie i odtwarzanie własnych kompilacji utworów w wysokiej rozdzielczości jest zarówno proste, jak i przyjemne.


CD, SA-CD i wiele więcej

Odtwarzacz SA-12SE może służyć jako w pełni funkcjonalny konwerter cyfrowo analogowy dla muzyki przechowywanej na komputerze domowym przy wykorzystaniu portu USB-B. Dostępne są również optyczne i koaksjalne wejścia cyfrowe do podłączenia multimedialnych komponentów źródłowych. Te wejścia obsługują pliki do 192 kHz/24 bit. Asynchroniczne wejście USB-B służące do bezpośredniego połączenia z komputerem jest kompatybilne z plikami muzycznymi w formatach PCM i DXD do 384kHz/32bit, a także DSD2.8MHz, DSD5.6MHz oraz DSD11.2MHz.


Marantz Musical Mastering: MMM-Stream and MMM-Conversion

Technologia Marantz Musical Mastering stanowi serce cyfrowego dźwięku odtwarzacza SA-12SE. Sygnały PCM są konwertowane w górę do DSD przy 11.2 MHz przy użyciu opatentowanego konwertera MMM-Stream. Uzyskany sygnał o wysokiej częstotliwości jest przetwarzany przez unikalną sekcję MMM-Conversion, wykorzystywaną zamiast konwencjonalnego konwertera cyfrowo analogowego, w celu uzyskania wysokiej jakości sygnału analogowego. Sekcja MMM-Stream zastępuje filtry nadpróbkowania zwykle wykorzystywane w konwersji cyfrowo analogowej oraz umożliwia implementację filtrowania Marantz Musical Mastering. Dwa zegary systemowe 44.1 kHz i 48 kHz zapewniają najdokładniejszą konwersję sygnału wejściowego, niezależnie od tego,


czy pochodzi on z płyty CD/SACD, czy z wejść cyfrowych. Wszystkie dostępne formaty sygnałów cyfrowych są wielokrotnościami 44.1 lub 48, dlatego przetwarzanie odbywa się bez zaokrąglania, co zapobiega utracie ważnych informacji oraz tworzeniu błędów. Sigma Delta Modulation umożliwia przekazanie czystego sygnału w standardzie DSD, 1 bitowego strumienia, do sekcji konwersji w postaci strumienia impulsów o bardzo wysokiej częstotliwości. Konstrukcja filtrowania sygnału DSD na analogowy dostarcza sygnał audio do znanego modułu Marantz HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Modules) w sekcji wyjściowej, aby zapewnić możliwie najlepszą jakość dźwięku.


Zdalne sterowanie pilotem

Elegancki pilot zdalnego sterowania z aluminiową pokrywą ma intuicyjny, ergonomiczny układ oraz został wyposażony w funkcje sterowania wzmacniaczem do obsługi zarówno odtwarzacza SA-12SE, jak i uzupełniającego, zintegrowanego wzmacniacza stereo klasy referencyjnej PM-12SE. Użyj gniazd wejściowych i wyjściowych zdalnego sterowania, aby podłączyć SA-12SE do innych kompatybilnych komponentów Marantz. Przełącznik wewnętrzny/zewnętrzny na panelu tylnym zapewnia dodatkową elastyczność sterowania systemem.


Technologia Marantz HDAM

Marantz opracował autorskie płytki obwodów zbudowane ze starannie dobranych komponentów zwane hiperdynamicznymi modułami wzmacniaczy lub HDAM, aby zastąpić wzmacniacze oparte na chipach powszechnie stosowane w konkurencyjnych produktach. Wykorzystując najlepsze komponenty do stworzenia krótkich, lustrzanych ścieżek sygnału dla kanału prawego i lewego, HDAM znacznie przewyższa możliwościami powszechne zintegrowane wzmacniacze operacyjne pod względem szybkości narastania i poziomu szumów. Rezultatem jest znacznie bardziej dynamiczny, dokładny i szczegółowy dźwięk. Na przestrzeni lat firma Marantz opracowała różne wersje modułów HDAM, aby spełnić szczególne wymagania zarówno odtwarzaczy, jak i wzmacniaczy. SA-12SE wykorzystuje najnowszą, wysokiej jakości wersję SA3. W połączeniu ze zoptymalizowanym układem obwodów i starannie dobranymi podzespołami, SA-12SE zapewnia wyjątkową wydajność oraz jakość dźwięku.


Niskoszumowy wyświetlacz fluorescencyjny

Luksusowy, niskoszumowy wyświetlacz LC pokazuje wyraźne, łatwe do odczytania znaki alfanumeryczne i jest kompatybilny z płytami muzycznymi zakodowanymi w formacie CD Text. Wyświetlacz można wyłączyć za pomocą przycisku sterowania wyświetlaczem na pilocie. Dla zwiększenia komfortu użytkowania, wartość bitów sygnału wejściowego jest teraz również pokazywana na przednim wyświetlaczu odtwarzacza SA-12SE.


Dedykowane wyjście słuchawkowe

Podłącz swoje ulubione słuchawki bezpośrednio do SA-12SE za pośrednictwem gniazda słuchawkowego umieszczonego wygodnie na panelu przednim, które ma również dedykowaną kontrolę wzmocnienia. Sekcja słuchawkowa jest kompatybilna z najszerszą gamą typów słuchawek oraz ze słuchawkami o niższej impedancji.


Kluczowe cechy:

 • Zaprojektowany i precyzyjnie dostrojony przez zespół Marantz korzystający z ponad 35 letniego doświadczenia w dziedzinie odtwarzaczy CD
 • Innowacyjny upsampling i filtrowanie „MMM-Stream” Marantz Musical Mastering do formatu DSD
 • Specjalnie zaprojektowana 1 bitowa bezpośrednia konwersja „MMM-Conversion” z DSD na sygnał analogowy
 • Wysokiej jakości analogowa sekcja wyjściowa z modułami Marantz HDAM-SA3 i wyjściem o niskiej impedancji
 • Opracowany przez firmę Marantz mechanizm napędu SACD/CD „SACDM-3” przeznaczony wyłącznie do odtwarzania dźwięku
 • Odtwarzanie dysków SACD/CD i kompilacji na płytach CD-ROM i DVD-ROM (audio)
 • Asynchroniczne wejście USB dla dźwięku w wysokiej rozdzielczości do PCM/DXD 384kHz/32bit i DSD11.2MHz
 • Izolacja wejść USB i cyfrowych w celu blokowania szumów z podłączonych źródeł
 • Zasilanie za pomocą transformatora toroidalnego
 • Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy wykorzystujący moduł HDAM-SA2

Do tego produktu polecamy:

Opis

Gwarancja
24 miesięcy
Gwarancja rozszerzona
36 miesięcy
Wejście optyczne
1-2
Wejście koaksjalne
1-2
Złącze USB
Tak
Wyjście cyfrowe
Tak
Obsługa formatów AUDIO
SA-CD
Obsługa formatów AUDIO
MP3
Obsługa formatów AUDIO
CD
Obsługa formatów AUDIO
AAC
Obsługa formatów AUDIO
WMA
Obsługa formatów AUDIO
CD-R/RW

Marantz TT-15S1 to gramofon analogowy klasy premium zbudowany w większości z masywnego akrylu.


Gramofon Marantz TT-15S1 to uosobienie japońskiej technologii i nowoczesnego wzornictwa. Najważniejszymi jego elementami są: wykonana z matowego białego akrylu, monolityczna plinta, masywne, antywibracyjne stopy oraz akrylowy talerz o grubości 20 mm. Zamontowane w modelu Marantz TT-15S1 ramię to modyfikacja modelu Satisfy firmy Clearaudio. Napęd przenoszony jest na talerz za pomocą paska „endless silicon belt“. Talerz osadzono na łożysku, którego najważniejszym elementem jest, wykonana z hartowanej stali, kulka.


Synchroniczny silnik wyposażono w zapewniającą stabilne warunki pracy, obudowę typu die cast. Przygotowany w plincie otwór zapewnia silnikowi stabilne położenie. Pomaga w tym także, wykonana z elastycznego tworzywa sztucznego opaska, która separuje napęd, eliminując powstające tam ewentualne wibracje. W obudowie znajduje się także, praktycznie bezawaryjny, mechaniczny włącznik zasilania napędu. Gramofon jest w pełni przygotowany do odtwarzania muzyki z winylowych płyt. Dedykowana do tego ramienia wkładka typu MM Wood Base firmy Clearaudio nie wymaga żadnych regulacji. Przygotowanie specjalnie do tego modelu ramienia i zainstalowanej na nim wkładki oraz fabryczne ustawienia optymalizują warunki pracy.


Dokładną regulację zapewniają ponadto precyzyjna przeciwwaga oraz magnetyczny mechanizm antyskatingowy. Ostatnim elementem jest, zakończony wtykami RCA, przewód sygnałowy. Wyprowadzeni z ukrytej pod obudową montażowej części ramienia czyni go praktycznie niewidocznym. Niezwykle elegancki biały kolor plinty sprawia, iż gramofon ten łatwo dopasuje się do każdego nowoczesnego wnętrza. Oprócz doskonałego brzmienia styl i elegancja, to jedne z najważniejszych jego cech.


W komplecie z gramofonem TT-15S1 otrzymujemy ponadto docisk z tworzywa sztucznego, wełnianą, w czarnym kolorze matę oraz niezbędny przy konserwacji łożyska - pojemniczek ze smarem.


W skrócie:


- modyfikowane ramię firmy Clearaudio
- dedykowana do ramienia wkładka
- akrylowa plinta z masywnymi stopami antywibracyjnymi
- akrylowy talerz o grubości 20 mm
- łożysko ze stalową kulką
- silikonowy pasek napędowy „Endless silicon belt“
- przewody sygnałowe RCA


Parametry wkładki:

Frequency response 20Hz - 20 kHz
Output voltage (1kHz, 5cm/s) ~3.6 mV
Channel separation > 30 dB
Channel balance < 0.2 dB
Recommended stylus pressure 2.2 g
Impedance 0.66 kΩ
Cantilever Aluminum
Cartridge weight 6.0 g

Opis

Gwarancja
24 miesięcy
Gwarancja rozszerzona
36 miesięcy
Napęd
Paskowy
Sterowanie
Ręczne
Prędkość obrotowa
33 1/3 RPM
Prędkość obrotowa
45 PM
Rozwiń

inne produkty w kategorii: 10

 Opinie

Bądź pierwszym, który napisze swoją opinię !