20MAR

Jak przetrwać home office?

Pracujesz tymczasowo zdalnie lub planujesz w najbliższym czasie przejść w taki system? A może zastanawiasz się jak zorganizować sobie domowy gabinet/biuro/kącik do pracy? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź brzmi TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. Zobacz, który sprzęt audio-video pomoże Ci w pracy i umili ten czas. Zapraszamy do lektury!

Telekonferencja - telefon w ręku nie będzie Ci potrzebny

Każdy, kto miał okazję uczestniczyć w biznesowym call conference wie, jak bardzo niewygodne i jednocześnie niezdrowe, jest długotrwałe (nawet wielogodzinne) trzymanie telefonu przy uchu. Tryb głośnomówiący w telefonie nie jest jednak rozwiązaniem idealnym - mikrofon telefoniczny w tej formie nie radzi sobie zbyt dobrze z filtrowaniem szumów i sam potrafi generować ich całkiem sporo. Kiepski głośnik naszego smartfona natomiast zdecydowanie nie radzi sobie zarówno pod względem głośności, jak i wyrazistości brzmienia (szczególnie przy tych najbardziej emocjonujących tematach, gdzie podniesionym głosem kilka osób jednocześnie próbuje przedstawić swoje zdanie). Rozwiązaniem może okazać się głośnik bezprzewodowy z tzw. hand-free mode, czyli niczym innym jak wysokiej jakości trybem głośnomówiącym.

Z idealną propozycją przychodzi duńska marka Bang & Olufsen, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ze swoim, już kultowym głośnikiem Beoplay A1. Ten model zawstydza swoją konkurencję 24-godzinnym czasem pracy na jednym ładowaniu oraz systemem przetworników grających w 360o. Dzięki temu rozwiązaniu możemy bez zahamowań krzątać się w całym pokoju bez obaw, że nie usłyszymy swoich rozmówców. Wysokiej jakości mikrofon pojemnościowy sprawi, że każdy uczestnik usłyszy nasz głos bez żadnych zakłóceń, nieważne jak daleko stoimy od urządzenia. Pomiędzy rozmowami, podczas relaksu przy ulubionej piosence, Beoplay A1 zadowoli nas niezwykle detalicznymi wysokimi i średnimi tonami oraz pełnym, nisko schodzącym basem.

Muzyka przy biurku - jakość dźwięku bez kompromisów

Szukasz doskonałego brzmienia w czasie pracy, ale nie masz miejsca na klasyczny zestaw stereo? Z pomocą przychodzą słuchawki skonstruowane specjalnie do domowych odsłuchów. Otwarta konstrukcja, jaką oferuje nam francuski Focal w modelu Elear w zestawie ze wzmacniaczem słuchawkowym Questyle CMA400i pozwoli Ci na wielogodzinne odsłuchy w komfortowych warunkach. Swobodny przepływ powietrza nie zmęczy uszu, a doskonały dźwięk zwiększy naszą produktywność i umili pisanie raportów lub ślęczenie nad męczącymi tabelami. Wysokiej jakości przetwornik USB-DAC, wbudowany we wzmacniaczu słuchawkowym, umożliwi Ci podłączenie komputera i przesyłanie najwyższej jakości plików muzycznych zupełnie bezstratną drogą. Ten zestaw jest w stanie zawstydzić swoim brzmieniem niejeden audiofilski zestaw stereo.

Nagłośnienie gabinetu - wcale nie potrzebujesz dużo miejsca

W czasie pracy nie siedzisz cały czas przy biurku i dlatego zależy Ci na nagłośnieniu całego pokoju? Aby uzyskać wysoce satysfakcjonującą jakość brzmienia wcale nie musisz wygospodarować ogromu przestrzeni na kolumny podłogowe i wielkie wzmacniacze. Z pomocą przychodzi nasza ulubiona japońska marka ze swoją serią Denon Design Series. To niezwykle kompaktowe wzmacniacze i odtwarzacze CD, które dzięki możliwości postawienia w pozycji pionowej zmieszczą się na każdej półce i biurku. Naszpikowane nowoczesną technologią wzmacniacze pozwolą Ci zarówno na podłączenie komputera, jak i bezprzewodowe strumieniowanie muzyki ze Spotify i Tidal w najwyższej możliwej jakości. Wielokrotnie nagradzana autorska technologia AL32 Processing obecna w odtwarzaczach CD z tej serii pozwoli cieszyć się kolekcją naszych płyt kompaktowych.

W połączeniu z niepozornymi kolumnami o potężnym brzmieniu, takimi jak nasze rodzime Wilsony EL-4 jesteśmy w stanie stworzyć w gabinecie mały system wielkich możliwości.

Dla odmiany - może potrzebujesz ciszy i spokoju?

Podczas home office’u pozostali domownicy uniemożliwiają pełne skupienie na zawodowych zadaniach? Tutaj również z pomocą przychodzą nam słuchawki - obecnie są to doskonałe produkty nie tylko do uzyskania dobrej jakości dźwięku, ale także – błogiej i upragnionej ciszy. Technologia ANC, czyli aktywna redukcja szumu, pozwoli nam na stworzenie cichego miejsca pracy nawet mając bardzo hałaśliwych domowników. Wielu wiodących producentów oferuje takie urządzenia w swojej ofercie. Jednak Denon wyprzedza konkurencję oferując coś więcej.

Najnowsza konstrukcja AH-GC30 oferują nie tylko wysoką jakość brzmienia, ale i trójstopniową redukcję szumów, która pozwoli dostosować stopień wyciszenia do dynamicznie zmieniających się rodzajów dźwięków w domu - od radosnych głosów dzieci, przez dźwięki telewizora czy radia, aż po odkurzacz. Poza tym, w razie konieczności, błyskawicznie jesteśmy w stanie wrócić do kontaktu ze światem uruchamiając tryb transparencji, czyli miksowania dźwięków otoczenia. Długi czas pracy na baterii - nawet do 20 godzin pracy z włączoną redukcją - pozwoli na pracę bez konieczności zastanawiania się nad stanem akumulatora. Możemy też wygodnie podłączyć nasze Denony do komputera przewodem USB - dzięki przetwornikami USB-DAC odtworzymy w ten sposób muzykę w najwyższej możliwej jakości.

Szukasz jeszcze innego rozwiązania? A może potrzebujesz więcej informacji? Zapraszamy do mailowego lub telefonicznego kontaktu z naszymi Ekspertami, którzy pomogą dopasować najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. W sklepie online www.salonydenon.pl gwarantujemy bezpieczną, szybką i darmową dostawę w całej Polsce.

Jakub Felczyński
Doradca Klienta w Denon Store
Posnania, Poznań

SALON FIRMOWY DENON

Gdańsk

Galeria Bałtycka

Grunwaldzka 141
80-264 Gdańsk

tel. 519 547 878

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Katowice

Silesia City Center

Chorzowska 107
40-101 Katowice

tel. 519 547 871

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Kraków

Galeria Krakowska

Pawia 5
31-154 Kraków

tel. 501 290 860

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Poznań

Posnania

Pleszewska 1
61-136 Poznań

tel.

kom. 729 052 149

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Poznań

Stary Browar

Półwiejska 42
61-888 Poznań

tel. 519 547 877

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Warszawa

Arkadia

Jana Pawła II 82
00-175 Warszawa

tel. 519 077 406

Szczegóły

SALON AUDIO FORUM

Warszawa

Audioforum

Poznańska 24
00-685 Warszawa

tel. +48 22 628 38 40

kom. +48 519 054 321

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Warszawa

Galeria Mokotów

Wołoska 12
02-675 Warszawa

tel. 519 547 875

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Wrocław

Magnolia Park

Legnicka 58
54-204 Wrocław

tel. 519 547 879

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Wrocław

Wroclavia

Sucha 1
50-086 Wrocław

tel. 533869730

Szczegóły
Znajdź nas na YouTube
Znajdź nas na YouTube
Facebook