4WRZ

Czy w dobie streamingu warto inwestować w zestawy stereo?

Streaming zrewolucjonizował sposób w jaki słuchamy i kupujemy muzykę. Serwisy streamingowe oferują miliony utworów, których możemy słuchać, kiedy tylko chcemy. Czy warto więc dalej wybierać rozbudowane zestawy audio? Czy płyty CD przejdą do lamusa, jak wcześniej wszechobecne kasety? Jakie są obecnie dostępne rozwiązania? Z pomocą przychodzi nasz Ekspert z salonu Denon Store, który odpowiada na wszystkie pytania. Zapraszamy do lektury.

Klienci odwiedzający salony Denon Store coraz częściej zainteresowani są urządzeniami umożliwiającymi streaming muzyki. Szukają rozwiązań, które pozwolą im cieszyć się wspaniałym dźwiękiem a przy okazji nie zajmują wiele miejsca w pokoju. Warto więc zadać sobie pytanie czy w dobie streamingu nadal warto inwestować w duże zestawy audio? Biorąc pod uwagę gusta wszystkich miłośników audio odpowiedź na to pytanie nie należy do najprostszych. Postaram się przybliżyć dwa rozwiązania, które umożliwią odsłuch niezliczonej ilości muzyki. Oczywiście zakładając, że będzie ona dostarczona poprzez serwisy streamingowe. Na uwadze mam tu także ich wygląd i gabaryty, biorąc pod uwagę, aby wpasowały się w wystrój naszych mieszkań.

Mini zestawy audio

W dzisiejszych czasach coraz trudniej uświadczyć półek uginających się od starannie ułożonych płyt CD. Należy jednak pamiętać, że spora grupa ludzi uważa ten nośnik za jedyny słuszny. Dlatego jako pierwsze rozwiązanie, chciałbym przedstawić mini zestawy audio, które pozwolą nam zarówno na cieszenie się muzyką płynącą z krążków jak i z dalekich serwerów Spotify czy Tidal. Szukając takich rozwiązań warto zatrzymać się na chwilę przy zestawie Marantz Melody X oraz Wilson Exlusive Line EL-4.

Zacznijmy od serca oraz głównej elektrowni tego sprzętu. Model ten nadaje nowej jakości wszelkim rozwiązaniom sieciowym. Designerski wygląd, moc pozwalająca na podłączenie od małych kolumn podstawkowych do dużych trójdrożnych podłogówek. Do tego niesamowity pełny, dokładny i przeszywający dźwięk. Marantz oprócz wybitnego dźwięku może poszczycić się również swoją wszechstronnością. Na pokładzie znajdziemy odtwarzacz CD, gniado USB, dwa gniazda optyczne, gniazdo analogowe, radio DAB+ /FM oraz bluetooth. Oprócz tych wszystkich możliwości podpięcia najróżniejszych źródeł dostarcza nam jakże potrzebnego dzisiaj połączenia z Internetem. Dzięki niemu uzyskujemy dostęp do portali streamingowych, radia internetowego, naszych dysków sieciowych NAS oraz budowy systemów multiroomowych.

Kolumny głośnikowe

Jeśli chcemy wydobyć piękny dźwięk należy również pamiętać o wyjątkowo brzmiących kolumnach. Bez problemu można powiedzieć, że głośniki Wilson EL-4 do takich należą. Wyjątkowe wzornictwo oraz wykonanie idą w parze z brzmieniem. Kolumny Wilson charakteryzują się bardzo głębokim dźwiękiem. Niskie częstotliwości są wyjątkowo ciepłe, i zarazem szybkie, co bardzo dokładnie eksponuje stopę perkusyjną oraz linie basowe w utworach. W średnich i wyższych pasmach częstotliwości głośniki charakteryzują się również ciepłym niekłującym brzmieniem, które dokładnie oddaje brzmienie riffów gitarowych jak i wokale.

Głośniki aktywne

W opozycji do klasycznego rozwiązania wzmacniacza oraz głośników pasywnych o których wspomnieliśmy przed chwilą, stoją głośniki aktywne. Nietrudno się domyślić, że tego typu zestawy składają się z „samowystarczalnych” kolumn posiadających wbudowane wzmacniacze. Konstrukcje takie często mylnie kojarzone są z tzw. „głośnikami komputerowymi”, które z reguły nie zachwycały swoją jakością. Fakt, iż rozwiązania takie można znaleźć wśród takich legend branży Hi-fi, jak Bang & Olufsen, Dali czy chociażby Canton, powinien z marszu zmienić nasz punkt myślenia.

W tym miejscu chciałbym chwilę zatrzymać się przy jednej z propozycji aktywnych kolumn pochodzących od firmy Canton. Seria Smart Vento, w której skład wchodzi wersja podstawkowa Smart Vento 3 oraz podłogowa Smart Vento 9 mogą pochwalić się mocą odpowiednio 350 W i 600 W na głośnik.

Canton Smart Vento 3 i Smart Vento 9

Kolumny zapewniają nam również szeroką gamę złączy, pozwalając na doprowadzenie do nich dźwięku z najróżniejszych źródeł. Znajdziemy tutaj wejście analogowe zbalansowane, wejście koaksjalne, analogowe, optyczne, USB DAC jak i bluetooth. Taka szeroka gama pozwoli nam na połączenie głośników z odtwarzaczem sieciowym, telewizorem, komputerem lub – co jest zupełną nowością - bezpośrednio z telefonem. Dzięki temu, mamy możliwość streamowania muzyki z urządzenia, które w danej chwili mamy pod ręką.

Seria Smart jest rozszerzeniem serii Vento i podobnie jak jej pasywny odpowiednik może pochwalić się niebagatelnym wyglądem jak i brzmieniem. Masywna kolumna lakierowana na wysoki połysk będzie cieszyć zarówno nasze ucho jak i oko. Brzmieniowo możemy spodziewać się tutaj typowego Cantona. Dźwięk jest dokładny, nie spóźnia się, zapewniający każdy detal słuchanego utworu. Niskie pasma częstotliwości czy w przypadku SV 3 czy SV 9 są głębokie, otulające i wyjątkowo zbalansowane. Wspaniale przenoszą partie jazzowego kontrabasu jak i rockowej linii basu. Średnie oraz wysokie tony sprawiają wrażenie chłodnych co przekłada się na dokładność kolumny.

Podsumowując, chciałbym nakreślić, iż kompromis pomiędzy wielkością sprzętu a jego minimalizacją nie musi odbywać się z pominięciem piękna muzyki. Pozwoli to na pewno niejednej rodzinie na wybór sprzętu pasującego zarówno pod kątem brzmienia jak i wizualnym tak by sprawiał on czystą radość. Zapraszamy do salonów Denon Store, w których można przetestować sprzęt. Nasi Eksperci chętnie pomogą w wyborze i zaproponują najlepsze rozwiązania.

Robert Maćkowiak
Doradca Klienta Denon Store,
Posnania, Poznań

SALON FIRMOWY DENON

Gdańsk

Galeria Bałtycka

Grunwaldzka 141
80-264 Gdańsk

tel. 519 547 878

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Katowice

Silesia City Center

Chorzowska 107
40-101 Katowice

tel. 519 547 871

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Kraków

Galeria Krakowska

Pawia 5
31-154 Kraków

tel. 501 290 860

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Poznań

Posnania

Pleszewska 1
61-136 Poznań

tel.

kom. 729 052 149

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Poznań

Stary Browar

Półwiejska 42
61-888 Poznań

tel. 519 547 877

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Warszawa

Arkadia

Jana Pawła II 82
00-175 Warszawa

tel. 519 077 406

Szczegóły

SALON AUDIO FORUM

Warszawa

Audioforum

Poznańska 24
00-685 Warszawa

tel. +48 22 628 38 40

kom. +48 519 054 321

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Warszawa

Galeria Mokotów

Wołoska 12
02-675 Warszawa

tel. 519 547 875

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Wrocław

Magnolia Park

Legnicka 58
54-204 Wrocław

tel. 519 547 879

Szczegóły

SALON FIRMOWY DENON

Wrocław

Wroclavia

Sucha 1
50-086 Wrocław

tel. 533869730

Szczegóły
Znajdź nas na YouTube
Znajdź nas na YouTube
Facebook