Tryb pracy salonów Denon Store i Audio Forum od 27.12.2020 – Dowiedz się więcej
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

   Głośnik instalacyjny PHANTOM S-80

   DALI

   5 999,00 zł
   Brutto

   Obecnie brak na stanie

   Najmniejszy z PHANTOMÓW serii S. Głośnik PHANTOM S-80 duńskiej firmy DALI dedykowany jest do salonów nieprzekraczających trzydzieści metrów kwadratowych, bądź jako element większej konfiguracji kina domowego, w którym posłużyć może jako efekt dźwięku otaczającego.

   Ilość


   • Gwarancja nawet do 5 latGwarancja nawet do 5 lat
   • Zawsze darmowa wysyłkaZawsze darmowa wysyłka
   • zamów i odbierz w saloniezamów i odbierz w salonie

   W przypadku S-80 do czynienia mamy z konstrukcją, która czerpie garściami z kolumn wolnostojących.


   Kopułka tekstylna w towarzystwie głośnika wstęgowego to rozwiązanie które można było zaobserwować już od kolumn podłogowych z serii OPTICON konkretnie w modelu Opticon 6.


   Cały system odpowiedzialny za rejestry wysokiego pasma spoczywa na obracanej części, hybrydowe głośniki zatem mogą być skierowane w zależności o przeznaczenia kolumny i jej ustawienia względem osi.


   Kolejnym zaczerpniętym pomysłem jest autorska technologia SMC opracowana specjalnie dla kolumny EPICON 8, zastosowana w głośniku średnio-nisko tonowym, pozwala na uzyskanie dużej przewodności magnetycznej i obniżonej przewodności elektrycznej. Zmniejszono również pokrywę przeciwpyłową, dzięki obudowaniu nadbiegunnika SMC i obłożeniu ich czterema pierścieniami z aluminium  redukcja zniekształceń spowodowa, nych przez prądy wirowe otaczające rdzeń jest ogromna.


   Membrana wykonana z włókna drzewnego to już znak rozpoznawczy duńskiej marki. Tak jak szeroka scena muzyczna, wynikająca z jakości zastosowanych driverów i samego projektu który ogromnie skupia się na zjawisku szerokiej dyspersji. Punk odsłuchowy ma bardzo szerokie pole, a dźwięki odbite nie tracą na jakości względem tych docierających bezpośrednio. Reprodukowany dźwięk jest detaliczny a bas bardzo dobrze kontrolowany.


   Jak przystało na kolumnę z wysokiej półki, zastosowana zwrotnica została specjalnie zaprojektowana do pracy w tym konkretnym zespole, poza samą filtracja rozdziela ona prace na poszczególny głośnik dla jeszcze wierniejszej reprodukcji dźwięku, zakres działania zwrotnicy to 2,800 Hz/15 Hz.


   Kolumna instalacyjna została zbudowana z płyty MDF materiału jednolitego i doskonałego akustycznie, jest to konstrukcja zamknięta i niebywale smukła, głębokość tylko 11 cm wraz z uchwytami instalacyjnymi zdecydowanie ułatwi osadzenie kolumn w ścianie o niewielkim przekroju.


   Maskownica magnetyczna pozwoliła zachować idealny wygląd bez zbędnej perforacji, kolor biały idealnie uzupełnia się z otaczającym je aluminiowym odlewem. Sam front jest koloru szarego i idealnie podkreśla obecność wysokiej jakości głośników.


   Kolumny posiadają wysoką czułość co czyni je dobrym źródłem dźwięku dla jednostki Lampowej. Nie są jednak bardzo wybredne i podstawowe modele amplitunerów kina domowego ze zdecydowanie niższym zapotrzebowaniem na prąd również się sprawdzą.


   Sugerowany wzmacniacz to od czterdziestu do dwustu Wat. Zatem wysterowanie kolumn nie będzie stanowiło problemu nawet dla większości mikro zestawów audio.


   Do przyłączenia głośników mamy jeden komplet terminali, z powodzeniem wepniemy się nawet grubszymi przewodami, bądź  zakończonymi wtykami bananowymi.


   Specyfikacja techniczna:

   • pasmo przenoszenia (±3 dB): 59 - 25 000 Hz
   • skuteczność (2,83 V/1 m): 88 dB
   • impedancja nominalna: 6 Ohm
   • maksymalne SPL: 108 dB
   • rekomendowana moc wzmacniacza: 40 - 200 W
   • częstotliwość zwrotnicy: 2 800 / 15 000 Hz
   • hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik o wysokiej częstotliwości: 1 x 17 x 45 mm
   • przetwornik wysokotonowy: 1x 28 mm
   • przetwornik niskotnowy: 1x 8"
   • typ obudowy: zamknięta
   • złącza: pojedynczy przewód
   • rekomendowane umiejscowienie: naścienny, centralny / soundbar

   DALI
   PHANTOMS-80

   403 mm
   648 mm
   110 mm

   14 kg

   Opis

   Gwarancja
   24 miesięcy
   Gwarancja rozszerzona
   60 miesięcy

   Specyficzne kody


   innych produktów w tej samej kategorii: 10