Tryb pracy salonów Denon Store i Audio Forum od 27.12.2020 – Dowiedz się więcej
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

   Głośnik instalacyjny PHANTOM S-280

   DALI

   14 999,00 zł
   Brutto

   Ostatnie sztuki w magazynie

   Kolumny duńskiej marki Dali charakteryzują się niesamowitą sceną muzyczną i wiernie reprodukują dźwięk. Nie inaczej jest w przypadku największego w ofercie modelu głośników instalacyjnych, jakim jest PHANTOM S-280, który dzięki konstrukcji zamkniętej zamaskujemy w ścianie.

   Ilość

   • Gwarancja nawet do 5 latGwarancja nawet do 5 lat
   • Zawsze darmowa wysyłkaZawsze darmowa wysyłka
   • zamów i odbierz w saloniezamów i odbierz w salonie

   Model ten oferuje niebywałą dotąd szeroką scenę dla kolumn instalacyjnych, kolumny wręcz oddychają mimo swojej zamkniętej konstrukcji a pozorne źródła dźwięku stają się namacalne i możemy bez problemu określić ich położenie w przestrzeni,


   Detaliczność, która nie męczy głowy, wszystko za sprawą zastosowanych głośników wysokotonowych, klasyczna kopułka tekstylna w towarzystwie głośnika wstęgowego sprawia, że zaczniemy odkrywać muzykę na nowo.


   Całość wysokotonowego układu została skonstruowana tak by można było obrócić pierścień w którym spoczywają głośniki odpowiedzialne za wysokie rejestry względem aktualnego położenia. Kolumna może zatem służyć nie tylko jako lewy/prawy front ale i jako surround czy głośnik centralny.


   Konstruktorzy musieli stanąć w obliczu wielu problemów związanych z niewielką głębokością kolumny, zaczerpnięto zatem do specjalnie opracowanej technologi SMC, która za zadanie ma redukcję zniekształceń. Technologia miękkiego materiału magnetycznego pierwotnie opracowana były dla referencyjnego modelu EPICON 8 co tylko potwierdza klasę S-280-siątek.


   Dwa ośmio-calowe, pasywne głośniki średnio-niskotonowe, z membraną w włókna drzewnego zostały zaprojektowane od początku z przeznaczeniem dla tego modelu. Ósemki mogą pochwalić się ponad 70 % większą ilością wypychanego powietrza względem 6-cio i pół calowych odpowiedników.


   Potęgę dźwięku zapewniają dwa 10-cio calowe, pasywne głośniki typu bass reflex. Materiał z którego wykonano membrany głośników niskotonowych to sprasowane włókna węglowe.


   Drivery niskotonowe zostały zbudowane w oparciu o radiator pasywny, który gościł już w potężnym SUB P 10 DSS.  


   Wysokiej klasy komponenty również trafiły do zwrotnic, oprócz filtrowania sygnału, rozdzielają one prace na poszczególne głośniki. Częstotliwość podziału zwrotnic 3,000 /15,000 [Hz] 


   Dzięki szerokiej dyspersji, wszystkie dźwięki nawet te odbite nie tracą na jakości, kolumny potrafią zagrać na dużej przestrzeni nawet gdy miejsce odsłuchowe i odbiorca jest znacznie oddalony. Przeznaczenie kolumn to duże salony i otwarte przestrzenie o powierzchni przekraczającej trzydziesi metrów kwadratowych.


   Obudowa została skonstruowana w taki sposób aby nie wystawała poza linię sciany, nawet z założoną magnetyczną maskownicą, przedni panel z wytłaczanego aluminium subtelnie łagodzi przejście miedzy ścianą, a maskownicą.


   Głębokość kolumny to zaledwie 10.3 cm-tra co znacząco ułatwi montaż w ścianach o niewielkim przekroju, również system montażowy jest intuicyjny i pozwala na szybkie zamontowanie kolumny w ścianie. Obudowa zamknięta wykonana została z płyty MDF.


   Kolumny z racji swojej potęgi są bardzo podatne na jednostkę napędzającą, dzięki wysokiej czułości 89dB., bardzo dobrze zagrają pod mocnym wzmacniaczem lampowym, bardzo polubią się z monoblokami opartymi na jeszcze mocniejszych tranzystorach.


   Z powodzeniem napędzi je większość amplitunerów kina domowego, w których mocy mamy pod dostatkiem.


   Specyfikacja techniczna:

   • pasmo przenoszenia (±3 dB): 48 - 25 000 Hz
   • skuteczność (2,83 V/1 m): 89 dB
   • impedancja nominalna: 8 Ohm
   • maksymalne SPL: 112 dB
   • rekomendowana moc wzmacniacza: 40 - 400 W
   • częstotliwość zwrotnicy: 3 000 / 15 000 Hz
   • hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik o wysokiej częstotliwości: 1 x 17 x 45 mm
   • przetwornik wysokotonowy: 1x 29 mm
   • przetwornik niskotnowy: 2x 8"
   • niskotonowa membrana pasywna: 2x 10"
   • typ obudowy: zamknięta z dwiema pasywnymi membranami
   • złącza: pojedynczy przewód

   DALI
   PHANTOMS-280
   2 Przedmioty

   527 mm
   1527 mm
   110 mm

   35 kg

   Opis

   Gwarancja
   24 miesięcy
   Gwarancja rozszerzona
   60 miesięcy

   Specyficzne kody


   innych produktów w tej samej kategorii: 10