Kolumna głośnikowa podstawkowa RUBICON 2
   Kolumna głośnikowa podstawkowa RUBICON 2
   Kolumna głośnikowa podstawkowa RUBICON 2
   Kolumna głośnikowa podstawkowa RUBICON 2

   Kolumna głośnikowa podstawkowa RUBICON 2

   10 598,00 zł Cena za parę

   5 299,00 zł Cena za sztukę

   Brutto
   Kolor :
   Ilość

   Dostępny produkt z innymi opcjami

   Ten produkt dostępny jest również w kategorii OUTLET Kup taniej

   Kolumna głośnikowa podstawkowa RUBICON 2 od Dali to prawdziwa gratka dla tych, którzy poszukują modelu wytrzymałego, a jednocześnie funkcjonalnego. Na specjalną uwagę zasługuje również minimalistyczny design, który pasuje do wielu rozmaitych aranżacji. Kompaktowe wymiary sprawiają, że bez większych trudności można wkomponować urządzenie w otoczenie. Prezentowana kolumna głośnikowa RUBICON 2 została zaprojektowana w oparciu o nowoczesne technologie. Wszystko po to, aby jakość dźwięku zachwyciła nawet najbardziej wymagających.


   DALI RUBICON 2

   Kolumna stojąca RUBICON 2 to doskonałe połączenie kompaktowych rozmiarów i doskonałej jakości dźwięku. Solidna obudowa wykonana z płyty MDF stanowi idealne środowisko pracy dla 29-milimetrowego ultralekkiego głośnika wysokotonowego składającego się z miękkiej kopułki, 6,5-calowego przetwornika z włókna drzewnego o niskich stratach oraz złoconych zacisków RUBICON 2 odtwarza dźwięk o dużej szczegółowości i zapewnia doskonałą scenę dźwiękową. Zapewnia też zaskakująco duże odwzorowanie basów z doskonałą precyzją i synchronizacją.

   Technologia low-loss

   Stożek membrany zastosowany w serii RUBICON nawiązuje do technologii zastosowanych w serii EPICON i posiada lekką, sztywną i nierówną strukturę. To obniża złożoność centralnej części karkasu, zapewnia równe ruchy cewki, a tym samym ogranicza możliwość wystąpienia rezonansu powierzchni membrany oraz zapewnia minimalne zakłócenia. Miękka guma zawieszenia głośnika została zaprojektowana i zamówiona specjalnie na potrzeby serii RUBICON. Także wszytskie komponenty znajdujące się w aluminiowej obudowie zaprojektowane były tak, aby zapewnić maksymalny przepływ powietrza między stożkiem oraz systemem magnetycznym.

   Głośniki wysokotonowe

   W serii RUBICON, inżynierowie DALI wykorzystują zarówno miękką membranę głośników wysokotonowych pracującą samodzielnie oraz hybrydową konfigurację głośników wysokotonowych wspierających wysokie częstotliwości. Cewka użyta w głośnikach serii RUBICON jest zaprojektowana tak, aby była bardzo lekka i posiadała dużą sprawność, co zapewnia szerszy zakres pasma. Lżejsza cewka umieszczona jest wewnątrz magnesu ferrytowego, który ma ścisłą kontrolę nad jej ruchami. Wstęgowy głośnik wysokotonowy charakteryzujący się szeroką dyspersją, co w połączeniu z miękką membraną powoduje, że moduł wysokotonowy pracuje już od pasma 2.5 KHz. Ta wyjątkowa przepustowość w połączeniu z bardzo szerokim rozproszeniem fali dźwiękowej wpisuje się w filozofię reprodukcji dźwięku DALI.

   SMC

   Wszystkie warianty modeli z tej rodziny głośników wykorzystują system magnetyczny DALI SMC, który redukuje zakłócenia w niespotykanym wcześniej zakresie. Częścią kryjącego się za tym sekretu jest zastosowanie granulek magnetycznych powlekanych pojedynczo, które umożliwiają odlanie bardzo silnego magnesu o zerowej przewodności elektrycznej.

   GŁOŚNIK NISKOTONOWY

   Membrana użyta w głośniku RUBICON 2 czerpie ze spuścizny technologii EPICON; ma lekką, sztywną i nierównomierną strukturę. Upraszcza to budowę centralnej części silnika RUBICON 2, zapewnia ruch tłokowy, znacznie ogranicza możliwość rezonansu powierzchniowego i wytwarza bardzo mało zakłóceń. Gumowa otoczka o niskiej stratności została zaprojektowana specjalnie na potrzeby głośników RUBICON 2. Wszystkie elementy umocowane są na aluminiowej podstawie zapewniającej maksymalny przepływ powietrza wokół membrany i magnesu.

   OBUDOWA

   Głośnik stojący RUBICON 2 jest wprawdzie niewielki, ale doskonały – może i jest najmniejszym członkiem swojej rodziny, ale dostarcza dźwięku bogatego w detale i duży zakres przenoszenia tonów niskich, przez co jego rozmiary nie oddają drzemiącej w nim mocy. To idealna symbioza pomiędzy małymi rozmiarami i parametrami wewnętrznej pojemności obudowy, która pozwala nam wierzyć, że stworzyliśmy doskonałe środowisko pracy do wydobycia z tych przetworników ich absolutnego maksimum wydajności. Nie daj się zwieść niewielkim rozmiarom – RUBICON 2 to tytan wydajności.

   Najważniejsze cechy:

   • zakres częstotliwości +/- 3dB [Hz]: 56 - 26.000
   • czułość (2,83 V/1 m) [dB]: 87
   • impedancja [ohm]: 4
   • maksymalne SPL [dB]: 107
   • rekomendowana moc wzmacniacza [Watt]: 40 - 150
   • częstotliwość podziału [Hz]: 3.100
   • Linear Drive Magnet System
   • hybrydowy moduł wysokotonowy, przetwornik wysokotonowy: 1 x 29 mm kopułka tekstylna
   • przetwornik nisko-średniotonowy: 1 x 6½" membrana z włókien drzewnych
   • typ obudowy: Bass reflex
   • strojenie bass-refleksu [Hz]: 42.5
   • wejścia: pojedyncze głośnikowe
   • drewniane wykończenie zewnętrzne
   • rekomendowane umiejscowienie: podstawka/półka
   • rekomendowana odległość od ściany [cm]: 20-120
   • rodzaj głośnika: front
   • dostępna kolorystyka: black, white, rosso, walnut

   DALI
   RUBICON2WHITEGLOSS

   Data dostępności

   Gwarancja
   24 miesięcy
   Gwarancja rozszerzona
   60 miesięcy

   Kod produktu

   ean13
   5703120107165
   Nowy
   Rozwiń

   Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

   10 innych produktów w tej samej kategorii: