Kolumna głośnikowa podłogowa SONETTO III
   Kolumna głośnikowa podłogowa SONETTO III
   Kolumna głośnikowa podłogowa SONETTO III
   Kolumna głośnikowa podłogowa SONETTO III

   Kolumna głośnikowa podłogowa SONETTO III

   18 598,00 zł Cena za parę

   9 299,00 zł Cena za sztukę

   Brutto
   Kolor :
   Ilość

   Dostępny

   SONUS FABER SONETTO III - Kiedy najwyższej jakości dźwięk jest priorytetem. SONETTO III został stworzony z projektów dobrze znanej i znakomitej włoskiej marki SONUS FABER. Jest to kolumna podłogowa zapewniająca poznanie świata muzyki na najwyższym poziomie. Każdy element tego głośnika został starannie przemyślany i zaprojektowany przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem aby wyeliminować wszelkie niedoskonałości. Dzięki temu uzyskaliśmy produkt o niezwykłej barwie, muzykalności oraz płynności dźwięku.

   Na charakterystyczny dźwięk, który jest ikoną tej marki składa się kilka ważnych elementów.

   Zaczynając od samej góry możemy tu powiedzieć o wykonaniu głośnika wysokotonowego. Materiałem, z którego została stworzona kopułka jest niezwykle delikatny jedwab. Aby wzbogacić jego możliwości postanowiono połączyć to z autorską technologią „DAD” (Damped Apex Dome) – oznacza to lokalne, wytłumienie wierzchołka kopułki w celu eliminacji ruchów przeciwfazowych zniekształcających dźwięk.

   Te technologie dostępne były dotychczas w najwyższych seriach tej marki z o wiele wyższym progiem cenowym. Głośniki średniotonowe wykonane są z naturalnego materiału ze specjalnie suszoną membraną z mieszanki papieru.

   Jeśli chodzi o niskie tony, "woofer" został wytworzony ze stopu aluminium - nadaje to kolumnie niezwykłej dynamiki dźwięku, zachowując przy tym niesamowitą głębię i płynność niskich częstotliwości.

   Głośniki średnio oraz niskotonowe były od samego początku projektowane ekskluzywnie pod tę właśnie serię w laboratoriach SONUS FABER'a.

   Kolejnym bardzo ważnym elementem jest konstrukcja obudowy głośnika. Tutaj jest nam prezentowana forma dobrze nam znana, można powiedzieć, że jest to swego rodzaju znak firmowy SONUS FABER'a.

   Dokładniej mowa tu o kształcie lutni. To rozwiązanie oferuję niezwykłą kontrolę nad odwzorowywanym dźwiękiem oraz minimalizuje niepożądane efekty zniekształceń.

   Na uwagę zasługuje również odpowiednio umieszczony bass refleks, który znajduje się w podstawie kolumny i jest skierowany w dół. Zapewnia to niesamowite wrażenia z odsłuchu kiedy niskie tony "rozpływają się" po podłodze. Zaletą takiego rozwiązania są również zwiększone możliwości ustawienia głośnika. Można postawić go bardzo blisko ściany bez obaw o basowe ""dudnienie"". 

   Do tego cała konstrukcja została umieszczona na kolcach wspieranych ramionami wytłoczonych z litych kawałków stopu aluminium. Wszystko to aby zapewnić możliwie maksymalną sztywność podstawy. Wytworzenie takiego rodzaju konstrukcji zapobiega wszelkiego rodzaju drganiom dzięki czemu uzyskujemy czysty, niczym nie zabarwiony dźwięk.

   Zwieńczeniem elementów obudowy jest wyszywany ręcznie, bardzo przyjemny w dotyku skórzany top na którym widnieje wytłoczone logo firmy. Top ten został odziedziczony po serii Olympica. Wykończenie w tej serii jest pełne elegancji oraz klasy, sprawiając, że przestaje to być tylko głośnik, a staje się starannie przemyślanym dziełem sztuki.

   Ponieważ kolumna to również element designu naszych wnętrz dostępnych, jest kilka wariantów kolorystycznych: "WHITE MATTE", "PIANO BLACK", "WALNUT".

   Specyfikacja techniczna:

   • 3 drożna kolumna podłogowa.
   • Zakres częstotliwości: 42 Hz – 25.000 Hz
   • efektywność: 89 dB SPL (2.83 V/1m)
   • Impedancja: 4 ohm
   • Zalecana moc wzmacniacza: 50W – 250W, without clipping

   SONUS FABER
   SONETTO III BLACK
   2 Przedmioty

   Data dostępności

   Gwarancja
   24 miesięcy

   Kod produktu

   ean13
   8056684712076
   Rozwiń

   10 innych produktów w tej samej kategorii: