Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL
   Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL
   Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL
   Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL
   Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL
   Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL
   Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL
   Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL

   Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL

   3 198,00 zł2 598,00 zł Cena za parę

   1 599,00 zł1 299,00 zł Cena za sztukę

   Brutto
   Oszczędzasz 600,00 zł

   Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 1 299,00 zł

   Wyświetl historię cen produktu

   Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

   Kolor :
   Ilość

   Dostępny

   Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL marki Dali będzie stanowić wyśmienite uzupełnienie systemu muzycznego, czy też kina domowego. Jest to model wyjątkowo dyskretny, co z pewnością usatysfakcjonuje miłośników minimalizmu. Opisywany głośnik nie stwarza żadnych problemów podczas montażu.

   Uwaga. Produkt może pochodzić z ekspozycji.

   Wybraliśmy najlepsze elementy z naszych istniejących produktów i zastosowaliśmy je w kolumnie głośnikowej OBERON ON-WALL, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku, nowoczesny wygląd oraz wszechstronność wykorzystania. Kolumna OBERON ON-WALL wyposażona została w ponadwymiarowy przetwornik wysokotonowy o średnicy 29 mm z miękką kopułką oraz przetwornik niskotonowym z włókien drzewnych o średnicy 5 1/4 cala wykorzystujący technologię SMC, który jest obsługiwany przez unikalną konstrukcję portu basowego z dolnym wyrzutem, która pozwala kolumnie OBERON ON-WALL wykorzystać ściany, aby zwiększyć wydajność basów Z tego powodu jest to idealny wybór zarówno do konfiguracji stereo, jak i zaawansowanych systemów surround.

   Aby uzyskać szeroką dyspersję dźwięku w obszarze odsłuchowym, materiały konstrukcyjne przetworników oraz geometria zostały starannie wybrane. Te same zasady zostały zastosowane przy projektowaniu zwrotnicy. W rezultacie możesz doświadczyć dobrze zintegrowanego dźwięku, nawet podczas słuchania pod znacznym kątem poza osią. Jest to ważne, ponieważ podczas słuchania muzyki rzadko siedzisz bezpośrednio przed głośnikiem. Dodatkową korzyścią jest znaczne zmniejszenie zniekształceń harmonicznych oraz zniekształceń częstotliwości, ponieważ zawsze będą one silniejsze podczas odsłuchu na osi. Jest to również powód, dla którego wszystkie głośniki DALI zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ustawienia pod kątem skierowanym bezpośrednio na słuchacza.

   OBERON ON-WALL to mocna kolumna naścienna o smukłej i dyskretnej obudowie. Pomimo kompaktowych rozmiarów, ta kolumna naścienna dostarcza dźwięk typowy znacznie większego modelu ze względu na połączenie innowacyjnych technologii. Smukły profil kolumny ułatwia integrację z każdym pomieszczeniem.

   Przetwornik niskotonowy

   Przetwornik niskotonowy o średnicy 5 1/4 cala oparty na technologii SMC zastosowany w kolumnie OBERON ON-WALL, został zoptymalizowany dzięki wykorzystaniu nowej membrany z włókna drzewnego. Jest on dedykowany by reprodukować delikatny obszar tonów średnich i niskich częstotliwości. Membrana została wytworzona z drobnoziarnistej masy papierniczej, wzmocnionej włóknami drzewnymi, które tworzą sztywną, lekką i dobrze zachowującą się strukturę - tak jak każdy inny przetwornik wyprodukowany przez DALI.

   W połączeniu z nisko stratnym pierścieniem otaczającym oraz zawieszeniem typu spider, membrana odtwarza wszystkie mikro szczegóły dźwięku zawarte w sygnale - niefiltrowane i z wysoką precyzją.

   Membrana zwieńczona została gumowym obramowaniem, które wybrane zostało ze względu na swoje miękkie, bardzo elastyczne właściwości. Zapewnia to swobodny ruch membrany z bardzo niskim efektem tłumienia i umożliwia napędowi magnetycznemu na pełne kontrolowanie ruchu membrany.

   SMC

   Zastosowanie technologii SMC (Soft Magnetic Compound) w kolumnie OBERON ON-WALL znacznie zmniejsza mechaniczne zniekształcenia spowodowane przez histerezę i prądy wirowe. Te połączone usprawnienia w układzie napędu magnetycznego powodują znaczne obniżenie zniekształceń mechanicznych. Pozwala to kolumnie OBERON ON-WALL dostarczać przyjemność z odsłuchu przez dłuższy czas, oferując relaksującą średnicę oraz zaskakującą ilość szczegółów w swojej klasie cenowej.

   Napęd magnetyczny składa się z dużego magnesu ferrytowego, który otacza nadbiegunnik wykonany z unikalnej kombinacji żelaza oraz SMC. Wykorzystując żelazny ferryt do uformowania podstawy nadbiegunnika uzyskujemy tą korzyść, że negatywny wpływ żelaza jest zminimalizowany, pozostawiając 10 mm dysk SMC w otoczeniu nadbiegunnika, umieszczając go dokładnie pośrodku strefy pracy 4 warstwowej cewki. To umiejscowienie zapewnia maksymalny efekt wykorzystania SMC w środowisku pracy cewki, dzięki czemu uzyskuje się znacznie stabilniejsze pole magnetyczne.

   Przetwornik wysokotonowy

   Zespół inżynierów DALI specjalnie opracował ponadwymiarowy, ultralekki przetwornik niskotonowy o średnicy 29 mm z miękką kopułką dla serii OBERON - również dla OBERON ON-WALL - łączący sprawdzone technologie zaczerpnięte z naszych istniejących komponentów DALI z nowymi funkcjonalnościami.

   Duży rozmiar membrany sprawia, że przetwornik wysokotonowy generuje wyższe ciśnienie akustyczne przy mniejszym wychyleniu, ograniczając ruch cewki do ściśle określonego minimum.

   Ponadwymiarowa membrana o średnicy 29 mm zbudowana jest na bazie ultralekkiej plecionki oraz została dodatkowo zoptymalizowana pod kątem większej szerokości pasma w obszarze częstotliwości. Zapewnia to optymalną współpracę przetwornika średniotonowego z przetwornikiem wysokotonowym, tworząc zrównoważoną, niewymuszoną i bardzo spójną górną średnicę. W porównaniu z większością przetworników wysokotonowych z miękką kopułką dostępnych na rynku, materiał kopułki DALI jest lżejszy niż połowa masy konstrukcji konkurencyjnych (0,060 mg / mm2).

   Przednia płyta otaczająca przetwornik wysokotonowy została zaprojektowana z podobną geometrią, jak w przypadku przetworników w modelach OPTICON i RUBICON, aby stworzyć optymalne warunki pracy dla miękkiej kopułki. Celem jest połączenie rozszerzonego pasma przenoszenia z szeroką dyspersją oraz niskim zabarwieniem.

   Port basowy

   Dzięki wyjątkowej konstrukcji portu basowego kolumna OBERON ON-WALL wykorzystuje tylną ścianę w zupełnie nowy sposób, aby zwiększyć wydajność niskich tonów.

   Ta kolumna naścienna wykorzystuje projekt portu basowego, który został pierwotnie wprowadzony do modelu DALI RUBICON LCR. Porty basowe OBERON ON-WALL pracują w systemie dolnego wyrzutu oraz umożliwiają współpracę portów ze ścianą, aby wynieść odtwarzanie basów na taki poziom, który nie wydaje się być możliwy do uzyskania z tak kompaktowej obudowy.

   Obudowa

   Obudowa kolumny głośnikowej OBERON ON-WALL wykonana została z płyty MDF o wysokiej gęstości, obrabianej na CNC - obitej starannie dobranym, wysokiej jakości winylem. W obudowie OBERON ON-WALL zastosowano bardzo stabilną konstrukcję z solidnymi usztywnieniami po wewnętrznej stronie obudowy w celu wzmocnienia całości. To przyczynia się do zachowania sztywności i praktycznie eliminuje rezonans w obudowie.

   Kolumna OBERON ON-WALL wykorzystuje tylną ścianę w zupełnie nowy sposób, aby zwiększyć wydajność niskich tonów. Wykorzystując projekt portu basowego, który został pierwotnie wprowadzony do modelu DALI RUBICON LCR, porty basowe OBERON ON-WALL pracują w systemie dolnego wyrzutu oraz umożliwiają współpracę portów ze ścianą, aby wynieść odtwarzanie basów na taki poziom, który nie powinien być możliwy do uzyskania z tak kompaktowej obudowy.

   Wraz z serią OBERON, zaprojektowaliśmy zupełnie nowy design przedniego grilla oraz akustycznie obojętnej tkaniny. Nowy, zaokrąglony przedni grill dodaje lżejszego i bardziej nowoczesnego wyglądu do serii kolumn głośnikowych. "Mountain Grey" to standardowy grill dostarczana wraz z jasnymi wykończeniami (White oraz Light Oak), a "Shadow Black" jest standardem przy ciemnych wykończeniach (Black Ash oraz Dark Walnut). Aby uzyskać w całości biały wygląd, grill "Marshmallow White" jest również dostępny jako wyposażenie dodatkowe.

   Zoptymalizowaliśmy synchronizację czasową wyposażając kolumnę OBERON ON-WALL w materiał tłumiący akustycznie wnętrze obudowy wzdłuż boków, u góry oraz dołu. Stwarza to bardziej bezpośredni kontakt między przetwornikiem niskotonowym i portem basowym. W efekcie uzyskaliśmy bardziej precyzyjny bas oraz zwiększony "atak" w zakresie średnich tonów.

   Specyfikacja techniczna:

   • zakres częstotliwości (±3 dB): 55 - 26 000 Hz
   • czułość (2,83V/1m): 87 dB
   • impedancja nominalna: 6 Ω
   • maksymalne SPL: 107 dB
   • rekomendowana moc wzmacniacza: 25 - 100 W
   • częstotliwość zwrotnicy: 2 100 Hz
   • typ: 2-drożny
   • przetwornik wysokotonowy: 1x 29 mm miękka kopułka
   • przetwornik niskotonowy: 1x 5¼"
   • typ obudowy: Bass reflex
   • częstotliwość strojenia Bass Reflex: 50 Hz
   • wejścia: pojedyncze
   • zalecane umiejscowienie: ściana
   • zalecana odległość tylnej strony głośnika od ściany: 0 - 10 cm

   Kolumny Dali OBERON objęte są, aż 5-cio letnią gwarancją !!!

   DALI
   OBERONONWALLWHITE
   4 Przedmioty

   Data dostępności

   Gwarancja
   24 miesięcy
   Gwarancja rozszerzona
   60 miesięcy

   Kod produktu

   ean13
   5703120109527
   Nowy
   Rozwiń

   Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

   10 innych produktów w tej samej kategorii:

   Kolumna głośnikowa naścienna OBERON ON-WALL

   3 198,00 zł2 598,00 zł Cena za parę

   1 599,00 zł1 299,00 zł Cena za sztukę

   Brutto
   Oszczędzasz 600,00 zł